Galaxy wonder'in bir görüntüsü

Galaxy W i8150 Android 6 ROM Yükleme İşlemi

Samsung Galaxy W i8150 akıllı telefonunuzun şuanki resmi romundan sıkıldıysanız tamda bu sıkıntınızı giderecek ve yeni bir telefon almanızı biraz daha erteleyecek bir yöntem ile telefonunuzun sürümünü değiştireceğiz. Samsung Galaxy Wonder i8150 cihazına Cyanogenmod tarafından geliştirilmiş Android 6.0.1 sürümünü aşağıdaki adımları takip ederek sizde kurabilirsiniz. Unutmadan hatırlatmak gerekirse bu sürümü yükledikten sonra cihazınızda artık istediğiniz kadar değişiklik yapabileceksiniz, şuan kullanmakta olduğunuz sürümde sadece samsung’un size izin verdiği kadar değişiklik ve kendinize göre güncelleme yapabiliyorsunuz. Bu sürüm katıksız oluğundan sınırsız değişiklik hakkınız var, özgürce kullanın 🙂

Şunu da hatırlatmakta fayda var, geliştiriciler tarafından hazırlanan bu sürüm de bazı küçük hatalar bulunmaktadır, sürekli güncellendiğinden siz de takipte olursanız o küçük hatalarda giderilmiş olacaktır.

Not: Cihazda oluşacak hatalardan biz sorumlu değiliz, aşağıdaki adımları dikkatli şekilde okuyup uygulayın.

Dikkat edilmesi gerekenler:

 • Samsung Galaxy Wonder i8150 akıllı teelefon (En güncel recovery yüklü olmalıdır)
 • Cihazınızda ki tüm verilerel silineceği için yedekleme almayı unutmayın.
 • Cihazınız Galaxy Wonder olsa bile modeli i8150 değilse yaklaşmayın.

Gerekli dosyalar:

 • Rom dosyasını buradan,
 • Gapps dosyasını buradan,
 • Yabancı kaynaktan güncellemeleri kontrol etmek için buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yükleme adımları:

 1. Gapps ve rom dosyasını hafızaya veya sdcard’a kopyalayın,
 2. Cihazı Recovery modunda açın,
 3. Önceki romdan kalan kalıntıları temizlemek için sırasıyla “wipe data factory” ve “wipe cache factory” işlemlerini uygulayın.
 4. İnstall from seçeneği ile rom ve gapps pico’yu kurun.
 5. Cihazı yeniden başlatın.

Hepsi bu kadar bize dua etmeyi unutmayın 🙂

Bir önceki yazımız olan [JB-ROM] Samsung Galaxy Gio S5660; Cyanogenmod CM10 Jelly Bean Android 4.1.1 Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde cm10, cyanogenmod cm10 ve galaksi giyo versiyon yükseltmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir