Samsung USB sürücü [driver] [Windows]

Samsung USB sürücü windows için geliştirilmiş durumda cihazınız ile windows bilgisayar arasında bağlantıyı sağlamak için bu driver (sürücü)’ye ihtiyacınız olacaktır.

Samsung USB sürücü -driver- yüklemeden önce ön bilgi

USB sürücüsünü yüklemeden önce cihazınızı kullandığınız windows işletim sistemine sahip bilgisayarda daha önceden usb yardımı ile telefonunuzu bağladıysanız, otomatik olarak bazı sürücüler windows tarafından yüklenir. Ancak bu durum bazen tüm Samsung cihazlarda olumlu sonuç vermeyebiliyor. Sizlerde o yüzden arama yapıp sitemizi bulmuş durumdasınız, tam da bu sırada daha önceden bilgisayara yüklenen driverleri yani sürücüleri temizlememiz gerekiyor.

Yapmamız gereken ilk şey cihazı usb kablo ile yine windows işletim sistemli bilgisayarımıza bağlamak ve sırasıyla Bilgisayarımıza sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisi daha sonra yüklü olan samsung USB driverini seçip silmek. Hepsi bu kadar basit, zorlanmanızı gerektirecek bir durum yok, emin olabilirsiniz.

Samsung USB driver yükleme işlemleri:

  1. Driver dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
  2. Cihaz bilgisayarınıza bağlı olmayacak şekilde yükleme adımlarına başlayınız.
  3. Yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden açınız. (Bilgisayarı yeniden başlatınız.)
  4. Bilgisayar başladıktan sonra USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza cihazınızı bağlayınız ve gerekli sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz.
  5. Kontrol amaçlı Bilgisayarım >> Aygıt Yöneticisi kısmından usb sürücümüzün Samsung Android veya benzeri bir isimde yüklenmiş olmasından emin olunuz.

Samsung USB sürücü hangi windows sürümleri ile doğru bir şekilde çalışıyor?

Yukarıda anlattığımız adımları Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Not: Eğer yukarıdaki adımları uyguladınız ama sorununuz devam ediyorsa lütfen bilgisayarınızın güvenlik duvarı ayar kontrolünü yapmanızı rica ederim. Yine işin içinden çıkamazsanız buradan yorum bırakın ve size dönmemizi sabırla bekleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir