Android Ekran küçültme ya da büyütme

Android cihazlarınızın ekranı çok mu büyük görünüyor gözünüze, dilerseniz telefonunuzu tablet olarak da kullanabilirsiniz, peki bu nasıl olacak, tam da bu notada birkaç gereçten sonra google marketten indireceğimiz uygulama sayesinde uygun ekran çözünürlüklerini belirlemek ve cihazı yeniden başlatmak olacak.

Android yüklü tüm cihazlarda denenmiştir, nexus 5 için uygulamadan önce ekran çözünürlüğü 420 idi, bunu 380’e düşürünce ekran daha küçük oldu, artık ekranda sığmayan dosyalar sığmaya başladı hatta ana ekranda toplamda 4 *4 uygulama eklenebiliyorken şuanda 5*5 olarka ekleme yapılıyor, değeri arttırınca büyüyor azaltınca ekran küçülüyor,

Ayrıca tablet için tasarlanmış bir çok uygulama da artık google play store de görünüyor olacak, dilediğinizi yükleyip tadını çıkarın.

Uygulama için ya buradan tıklayıp yükleyin ya da google play store’den “Texdroider DPI” uygulamasını arayıp yükleyin. Unutmayın ki bu uygulamayı kullanabilmeniz için root şart değil! FARZ 🙂

Selametle kalın.

ME

Bir önceki yazımız olan Championship Karting 2012 v1.1 başlıklı makalemizde 1.6, 2012 ve android hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir