J7 Pro
Samsung Galaxy J7 Pro cihazına ait görsel

J7 pro root recovery

 recovery yapmak için akıllı telefonumuzun model numarasını kontrol edelim. Model numarası: SM-J730F olmasına dikkat edin. Özetle ilk olarak TWRP recovery yüklemek gerekiyor hepsini sırasıyla anlatacağım.

J7 pro root adımları

J7 pro root adımlarına başlarken şunu unutmayınız cihazınız bozulabilir ve ya kalıcı sorunlar oluşturabilirsiniz, o yüzden aşağıdaki işlemlere başlamanız bu sorumluluğu üstlenmenizi ifade eder. Eğer illa uygulayacaksanız lütfen adımları atlamadan bir kaç kez okuduktan sonra uygulamaya kalkışın aksi halde en ince bir ayrıntı unutulursa ve ya kontrol edilecek model numarası göz ardı edilirse cihaz tuğlaya dönüşebilir, aksi halde aracınızın altına takoz niyetine kullanırsınız.

J7 pro rootlamadan önce yedek

Samsung galaxy j7 cihazınızda önemli verileriniz varsa ilk olarak onların yedeğini almanız lazım, çünkü her hangi yanlış bir adımda cihazdaki önemli verileriniz çöp olacaktır. Bu noktada dikkatinizi çekmek isterim.

J7 pro SM-J730F twrp recovery yükle

J7 pro SM-J730F cihazınıza twrp recovery yüklemekle root işlemlerine başlayacağız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey bataryanızın sağlam olması ve en az batarya seviyenizin %60′ın üzerinde olmasına dikkat edin.

#Cihazınızın OEM unlock olmasına dikkat edin. (Kontrol için; Ayarlar > Geliştirici seçenekleri > Oem unlock)

 1. Buradaki dosyayı indirin. (Recovery için gerekli dosya)
 2. Buradan Odin uygulamasını indirin.
 3. Cihazınızı tamamen kapatıp Downloading (Aynı anda Power + Orta tuş + Ses kısma tuşlarına basarak girebilirsiniz) moduna alın.
 4. USB ile telefonu bilgisayara bağlayın. (Bilgisayarın telefonunuzu gördüğünden emin olun.)
 5. Odin uygulamasında Detected olarak USB görecek.
 6. Odinde Auto Reboot’u kaldırın,
 7. İndirmiş olduğunuz Recovery dosyasını AP kısmından seçip Start işlemine başlamak.
 8. İşlem bu kadar cihazı kapatın.

Samsung J7 pro root atma

J7 Pro
Samsung Galaxy J7 Pro cihazına ait görsel

J7 pro SM-730F rootlamak için TWRP yüklendikten sonra aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak artık orjinal samsung romunda Superuser olacaksınız.

 1. Root işlemi için dosyaları buradan indirip telefona kopyalayınız.
 2. Cihazınızı Recovery modunda (Powe + Ses artırma ve Orta tuşa aynı anda basarak erişebilirsiniz.)
 3. Eğer TWRP recovery doğru kurduysanız artık TWRP olarak açılacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın.
 4. İnstall seçeneği ile telefona kopyaladığınız superuser’i seçerek yükleyin.
 5. Reboot seçeneği ile de cihazı yeniden başlatın.
 6. Artık telefonda rootsunuz.

J7 pro (SM-J730F/G/GM, EXYNOS 7870) root atma

Yukarıdaki işlemleri Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730F cihazından ziyade Galaxy J7 Pro SM-J730G ve Galaxy J7 Pro SM-J730GM ve Exynos 7870 işlemcili cihazlarınızda da root işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız burada sizler için hazırız bir yorum yapmanız yeterlidir.

İsterseniz Galaxy Note 8 romunu Galaxy J7 2017 model cihazınıza yükleyebilirsiniz. Yüklemek için J7 2017 Note 8 Romunu yükle tıklayın.

 

Bir önceki yazımız olan İşletim sistemi değiştirme başlıklı makalemizde Android sistem değiştirme, android'i windows yükle ve format atmadan işletim sistemi değiştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir