Asus USB sürücü [driver] [Windows]

Asus USB sürücü -driver- Windows işletim sistemli bilgisayarınız için kullanılabilir durumda, bu sürücüler tüm Asus telefonları ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Eğer bir sorun yaşıyorsanız ki yaşamadan bu sayfayı ziyaret etmemiş olacaktınız burada anlatılan adımları uygulayarak sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.

Asus USB sürücü

Asus USB sürücüleri telefonunuz ile bilgisayar arasında güncelleme yapmak için ve ya cep telefonunuzdaki medya (fotoğraf, video vb.) gibi ihtiyaçlarınıza bilgisayar üzerinden ulaşmanızı sağlayan Asus tarafından hazırlanan sürücüler ile yapılabilir. Asus firması kendi kadrosu ile bu sürücüleri kendi akıllı telefonları için hazırlamaktadır. Şimdi diyeceksiniz ki biz bilgisayara telefonu usb kablo yardımı ile taktıktan sonra windows otomatik olarak sürücüleri yüklüyor buna ne gerek var, bazı durumlarda haklı olabilirsiniz ancak tam anlamıyla yüklenen o sürücüler işinize yaramayacaktır. Çünkü sağlıklı olarak çalışmamaktadır, bu sorunun önüne geçebilmek adına madem telefonuda Asus yapmış tabi ki onların bize sunmuş oldukları driverleri yani sürücüleri indirerek kullanabiliriz.

Sürücüleri direkt olarak da yükleyebilirsiniz ancak bizim size önerimiz windows da otomatik olarak yüklenen driverlerden kurtulmanız daha sonra size verdiğimiz driveri yüklemeniz. Tüm Asus android telefonları ile uyumludur.

Asus USB sürücü yani driver yüklemeden önce dikkat edilmesi gerekenler

Asus USB sürücü yüklemeden önce bilgisayarınızdaki otomatik olarak yüklenen driveri silmeniz için; telefonunuzu usb kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınıza sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisine girip oradaki Asus driverini silmeniz gerekmektedir. Cihazı bilgisayardan çıkarın, bilgisayarı yeniden başlatın ve size aşağıda sunmuş olduğumuz driveri indirip kurun.

Asus USB driver yükleme işlemi:

  1. Asus USB sürücüsünü ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows tıklayarak indiriniz.
  2. USB sürücüsünü yüklerken telefonunuz bilgisayara takılı olmamasına özen gösteriniz.
  3. Gerekli driveri yükleyiniz.
  4. Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı kapatıp açılmasını bekleyiniz.
  5. Bilgisayar açıldıktan sonra cihazınızı bilgisayara bağlayıp usb sürücüsünün yüklenip yüklenmediğini Aygıt Yöneticisi kısmından bakarak kontrol ediniz.
  6. İşlem bu kadar basit.

Hatırlatma:

  • Bu sürücüler Windows (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10) işletim sismtemlerinde doğru bir şekilde çalışmaktadır,
  • Windows 64 ve 32 bit sistemlerinde çalışmaktadır.
  • Tüm Asus Android işletim sistemli telefonlar ile çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir