S7 Edge [EXYNOS] Android oreo 8.0

exynos işlemcili telefonlar için geliştiriciler tarafından hazırlanan ‘in son sürümü olan Oreo yani 8.0‘ı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Cihazınızda ki eski romdan kurtulmak ve yeni rom olan 8.0’ı yüklemek için aşağıdaki adımları dikkatlice okuyup uygulamanız gerekecektir.

Neden bu sürümü yüklemeliyim ? Nasıl bir değişiklik olacaktır ?

Önceki sürümlerden sıkıldıysanız veya daha stabil bir sürüm arıyorsanız veya artık cihazdan sıkıldınız ve duvara çarpanız var, tam o sırada hızır as gibi yetişip bu güzelim romu kurabilirsiniz. Ayrıca merak edersiniz diye sizler için ekran resimlerini yayınlıyoruz.

Antutu değeri

S7 Edge Exynos vs Snapdragon

S7 Edge Samsung‘un Galaxy serisinin bir modeli olup bu modelde iki farklı işlemci kullanılmıştır, o yüzden yüklemeye geçmeden önce cihazınızın işlemcisini deki üçüncü parti uygulamalar ile işlemcinizi öğrenip o şekilde yola koyulun. Çünkü Samsung bu cihazınıda iki farklı işlemci kullanmış bunlardan biri keni ürettiği Exynos işlemci diğeride çok popüler olan Snapdragon işlemcisi, o yüzden dikkatli olun.

Not: Cihazda oluşacak sorunlardan biz sorumlu değiliz, tüm bilgileri dikkatli okuduğunuza eminseniz ve uygulamaya geçip geçmeme kararı tamamen size kalmıştır, çünkü bozulan cihazlardan biz mesul değiliz. Buradaki makalenin amacı sizlere bu bilgiyi eğitim ve öğretimi anlatmak ama uygulamak tamamen sizin kendi iradenizdedir.

S7 Edge [Exynos] cihazınıza yükleme yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

 • Cihazınızın şarj seviyesi en az % 60‘ın üzerinde olmasına özen gösteriniz.
 • Cihazınızda ki size ait materyaller (Fotoğraf, Video, Rehber, Oyun veya vs) tamamen silinme ihtimalinin yüksek olmasından dolayı hepsini yedeklemeniz sizin açınızdan önem arz eder.
 • Cihaz bu işlemden sonra tuğlaya dönüşebilir o yüzden uygulamadan önce bir kaç defa okuyun hatta kafanıza yatmayan bir yer olursa bize yorum atın daha sonra işleme başlayın. Bu işler aceleye gelmez.
 • En önemlisini cihazınızda TWRP 3.1.1-0 yüklü olması gerekmektedir. Üst versiyon veya alt versiyon TWRP yüklü ise bu romu yüklerken veya yükledikten sonra hata alacaksınızdır.

Samsung S7 Edge için gerekli olan dosyalar nelerdir

 • İlk olarak size gerekli olan ROM dosyasını buradan indirebilirsiniz.
 • Gapps dosyası ve diğer samsung uygulamaları zaten yukarıdaki rom dosyasının içindedir.

S7 Edge Exynos cihazına Android Oreo 8.0 sürümünün yükleme adımları

 1. İndirmiş olduğunuz Rom dosyasını cihazınıza kopyalayın.
 2. Cihazınızı kapatıp Twrp Recovery modunda başlatın.
 3. Cihazda önceden kalan rom dosyalarını silmek için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.
  – Format System
  – Format Cache
  – Format Data
  – Format Dalvik
 4. Daha sonra install seçeneği ile rom dosyasını seçip AROMA installer ekranından cihazın modelini ve kerneli seçip yükleme işlemini nihayete erdirin.
 5. Cihazı yeniden başlatıp açılmasını bekleyin.

Bir önceki yazımız olan Galaxy W i8150 Android 6 ROM Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde galaxy w cm13, galaxy wonder cm13 ve i8150 cm13 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir