S7 Edge EXYNOS Android Oreo 8.0

S7 Edge Exynos işlemcili telefonlar için geliştiriciler tarafından hazırlanan Android‘ in son sürümü olan Oreo yani 8.0‘ı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Cihazınızda ki eski romdan kurtulmak ve yeni rom olan 8.0’ı yüklemek için aşağıdaki adımları dikkatlice okuyup uygulamanız gerekecektir.

Neden bu sürümü yüklemeliyim? Nasıl bir değişiklik olacaktır?

Önceki sürümlerden sıkıldıysanız veya daha stabil bir sürüm arıyorsanız veya artık cihazdan sıkıldınız ve duvara çarpanız var, tam o sırada hızır as gibi yetişip bu güzelim romu kurabilirsiniz. Ayrıca merak edersiniz diye sizler için ekran resimlerini yayınlıyoruz.

Antutu değeri

S7 Edge Exynos vs Snapdragon

S7 Edge Samsung‘un Galaxy serisinin bir modeli olup bu modelde iki farklı işlemci kullanılmıştır, o yüzden yüklemeye geçmeden önce cihazınızın işlemcisini Google Play Store deki üçüncü parti uygulamalar ile işlemcinizi öğrenip o şekilde yola koyulun. Çünkü Samsung bu cihazınıda iki farklı işlemci kullanmış bunlardan biri keni ürettiği Exynos işlemci diğeride çok popüler olan Snapdragon işlemcisi, o yüzden dikkatli olun.

Not: Cihazda oluşacak sorunlardan biz sorumlu değiliz, tüm bilgileri dikkatli okuduğunuza eminseniz ve uygulamaya geçip geçmeme kararı tamamen size kalmıştır, çünkü bozulan cihazlardan biz mesul değiliz. Buradaki makalenin amacı sizlere bu bilgiyi eğitim ve öğretimi anlatmak ama uygulamak tamamen sizin kendi iradenizdedir.

S7 Edge Exynos cihazınıza yükleme yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

 • Cihazınızın şarj seviyesi en az % 60‘ın üzerinde olmasına özen gösteriniz.
 • Cihazınızda ki size ait materyaller (Fotoğraf, Video, Rehber, Oyun veya Uygulama vs) tamamen silinme ihtimalinin yüksek olmasından dolayı hepsini yedeklemeniz sizin açınızdan önem arz eder.
 • Cihaz bu işlemden sonra tuğlaya dönüşebilir o yüzden uygulamadan önce bir kaç defa okuyun hatta kafanıza yatmayan bir yer olursa bize yorum atın daha sonra işleme başlayın. Bu işler aceleye gelmez.
 • En önemlisini cihazınızda TWRP 3.1.1-0 yüklü olması gerekmektedir. Üst versiyon veya alt versiyon TWRP yüklü ise bu romu yüklerken veya yükledikten sonra hata alacaksınızdır.

Samsung S7 Edge için gerekli olan dosyalar nelerdir

 • İlk olarak size gerekli olan ROM dosyasını buradan indirebilirsiniz.
 • Gapps dosyası ve diğer samsung uygulamaları zaten yukarıdaki rom dosyasının içindedir.

S7 Edge Exynos cihazına Android Oreo 8.0 sürümünün yükleme adımları

 1. İndirmiş olduğunuz Rom dosyasını cihazınıza kopyalayın.
 2. Cihazınızı kapatıp Twrp Recovery modunda başlatın.
 3. Cihazda önceden kalan rom dosyalarını silmek için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın.
  – Format System
  – Format Cache
  – Format Data
  – Format Dalvik
 4. Daha sonra Install seçeneği ile rom dosyasını seçip AROMA installer ekranından cihazın modelini ve kerneli seçip yükleme işlemini nihayete erdirin.
 5. Cihazı yeniden başlatıp açılmasını bekleyin.

Bir önceki yazımız olan Galaxy J5 2015 [SM-J500H/F/FN/G/M/Y]; Android 8.1 LineageOs 15.1 Rom yükleme işlemi başlıklı makalemizde galaksi j5 güncelleme, j5 2015 güncelleme ve j5 android 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Galaxy S2 i9100; Android 8, 8.1 Oreo GO Rom Nasıl Yüklenir ?

Galaxy s2 i9100 Android Oreo sürümünü yüklemeniz için sizlere çok güzel bir yazı hazırladık, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir