Galaxy Wonder i8150 ; Android 5.0.2 Rom Yükleme İşlemi

cihazı için 5.0.2 rom yükleme işlemi ne gibi bir değişiklik yapacağı ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa yorum ile sorabilirsiniz. Ancak şunu söylemeden edemeyeğim gelişme aşamasında olduğu için sürekli yeni özellikler ekleyerek ’in sürümünü güncellemektedir, hiçbir şey olmasa bile görsel değişiklikler sizi yeni akıllı telefon almaktan az da olsa uzak tutacaktır. 🙂 Cyanogenmod tarafından geliştirilen CM12 sürümlü 5.0.2 romunu kurmak için aşağıdaki tüm bilgileri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önemle duyurulur.

Not: Burada anlatılanlar geliştiricler için hazırlanmış olup telefonunuzda oluşabilecek sorunlardan olarak sorumlu değiliz.

Galaxy wonder için CM13 Android 6 Çıktı

Gereksinimler:

 • Samsung Galaxy Wonder i8150 akıllı telefon (Recovery yüklü olmalı)
 • Telefonunuzda ki tüm bilgileri yedekleyin, muhtemelen herşey silinecektir.

Gerekli Dosyalar:

Yükleme Adımları:

 1. Cihazı recovery modunda başlatınız.
 2. Cihazda ki eski romdan kalan tüm kalıntıları temizlemek için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız
  1 – Wipe data factory
  2 – Wipe cache factory
 3. İnstall from seçeneği ile hafızaya veya sdcard’a kopyaladığınız rom ve arından gapps dosyasını yükleyiniz.
 4. Eğer cihazınız yükleme işlemini yapmaz veya yüklemeniz sonrası cihaz çalışmaz ise recovery güncelleme yapın tekrar deneyin.
 5. Hepsi bu kadar…

Cihazınıza bu sürümü yükledikten sonra cihazınızda istediğiniz değişikliği yapabilme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Örneğin cihazda kilit ekranı için duvar kağıdı eklmekten seçin üst butonların yer değişimi ve bazı yeni buton eklemeye kadar, oradan alın cihazın stabil çalışmasından daha fazrklı bir görselliğe sahip olmasına kadar, emin olun memnun kalacaksınız.

Her türlü destek için yoruma açığız, yorumlarınızı bekliyorum.

Bir önceki yazımız olan [JB-ROM] Samsung Galaxy Gio S5660; Cyanogenmod CM10 Jelly Bean Android 4.1.1 Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde cm10, cyanogenmod cm10 ve galaksi giyo versiyon yükseltmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir