Samsung Galaxy J7 2017 pro, Note 8

J7 2017 Note 8 Rom Yükle

modeline ait samsung cihazınıza, Samsung Note 8 cihazına ait romunu kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları harfi harfine uygulayın.

J7 2017 note 8 rom

Samsung Galaxy J7 2017 (Model no: J730F, J730FM, J730G, J730GM) cihazınıza Note 8 için üretilen romu kurabilirsiniz. Bu rom sayesinde telefonunuz Note 8 sürümüne benzeyecek.

Dikkat etmeniz gereken husus cihazınızda ki tüm bilgileri yedeklemeniz gerekecek çünkü her şey silinecektir. Dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise telefonunuzun şarj seviyesi en az %60’ın üzerinde olmalı. Benim tercihim şarjı % 100 yapıp işlemlere başlamaktır.

J7 2017 root ve recovery işlemi

Eğer Note 8 romunu yüklemek istiyorsanız ilk olarak TWRP Recovery işlemlerini yapmış olmanız lazım. Cihazınıza eğer daha önceden TWRP Recovery uygulamasını kurmuşsanız kontrol edin (Cihaz kapalıyken; Ses açma + Power + Orta tuşa aynı anda basarak recovery ekranına erişebilirsiniz.)

Galaxy J7 2017 Note 8 rom yükleme adımları

  1. Rom dosyasını buradan indiriniz.
  2. İndirmiş olduğunuz rom dosyasını cihazınızın hafızasına kopyalayın.
  3. Cihazı kapatıp recovery modunda açın (Ses açma + Power + Orta tuş)
  4. Sırasıyla ilk olarak format system, format data factory, format cache factory.
  5. Şimdi telefonumuzu temizledik ve sırasıyla aşağıdaki işlemlerle kuruluma geçelim.
  6. İnstall from sd seçeneği ile romu seçip yükleyin.
  7. Cihazı reboot system ederek yeniden başlayıp açılmasını bekleyiniz.
  8. Artık note 8 romunu güle güle kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşletim sistemi değiştirme başlıklı makalemizde Android sistem değiştirme, android'i windows yükle ve format atmadan işletim sistemi değiştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir