Mobil veriyi kapatmak / Mobil veriyi açık bırakmak

Mobil veri açık kalırsa çok internetim gider en iyisi ben kapalı tutayım çünkü daha paketimin yenilenmesine bilmem kaç gün kaç saat kaç dakika kaç saniye kaldı derdi ile uğraşanlar. Arkadaşlar mobil veri açık kalmakla herhangi bir internet düşüşü olur mu mantığı tamamen akla terstir.

Bu zamanda insanlar özellikle öğrenciler cebindeki paranın hesabını bir tavuk dürüm ile ayranın son fırtını denk getirdiği gibi ister ki İNTERNET’i de aynı şekilde ay başına denk gelsin. Tabi ki bunu düşünmek buna göre hareket etmek güzeldir, doğru olan da budur.

Mobil verim açık kalırsa çok internetim gider mi? sorusuna cevap verelim.

Mobil veri cebinizdeki paraya benzer siz onu kullandığınız takdirde gider, kullanmazsanız (cebinizden düşürüp kaybetmediğiniz takdirde 🙂 )para cebinizde kalmaya devam edecektir. Mobil veriyi açık bırakıp sosyal medyada dolaşırsanız veya mesajlaşma uygulamasından size mesaj gelir veya siz gönderirseniz mobil internetiniz tabi ki azalacaktır.

Unutmayın whatsapp şuan hepimizin ihtiyacı olmuş, çok büyük kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması haline gelmiştir. (Bir pinti arkadaşım yüzünden bu yazıyı yazıyorum adı ismail 🙂 ) 

Whatsapp uygulamasında video ses fotoğraf geldiğinde onayım olmadan indirme dersiniz ve artık gelen medya bilgileri sizin izniniz olmadan indirilmez ve mobil veriniz cebinizde pardon hattınızda kalmış olacaktır.

Kulandığınız sosyal medya uygulama ve mesajlaşma uygulamalarının ayarlarını yapın mobil verinizden kazanç sağlayın.

Mobil veri açık kalsın insanlar iletişim kursun 🙂

Mobil veri “cebinizdeki internet” açık kalması halinde herhangi bir video izlemez web sayfalarını dolaşmazsanız cihaza bir akış sağlanmadığı için internetiniz gitmez.

Whatsapp çok internet yer mi?

Yemez arkadaşım günde 5000 mesaj alıp göndersen (medya hariç) ayda 1 gb bile etmez. O yüzden bu pintilikten vazgeçin bakın arkadaşlarınız sizinle iletişim kuramıyor ayıptır günahtır.

Hem bakın koca koca firmalar çalışıp uydu fırlatıyorlar trilyonlar harcanıyor bu işlem için sen 2tl gidecek diye mobil veriyi kapatırsan uyduyu fırlatan adama hakaret etmiş olursun. El insaf diyorum bu tarzda ilk makalemi sonlandırmış bulunuyorum. Takipte kalın sağlıcakla kalın hoşça kalın 🙂

Androidcim

İlginizi Çekebilir

Download Microkey Stock Rom

11 Şubat 2020'de güncellendi Bu sayfada, tüm Microkey Akıllı Telefonlar ve Tabletler için Microkey Stock …

Bir Yorum

  1. Teşekkür ederiz, ama kardeş zaman tasarruf devri, kotamız bittiğinde internet alamıyoruz.
    iyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir