LG USB driver [sürücü] [windows] [MacOS]

LG USB driver yani sürücü yüklemiz bilgisayarınız ile akıllı telefonunuz arasında bağlantı kurmanıza olanak tanır. Eğer siz telefonunuzu güncellemek ve ya içerisindeki materyallere ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken şey bu sürücülere sahip olmak olacak.

LG usb driver

LG usb driver yani sürücülerini kendi internet sitesinde paylaşmakta, doğal olarak bizlerde kendi sitesindeki driverleri sizinle paylaşmaktayız. Çünkü windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza telefonu usb kablo yardımı ile bağladığınız zaman zaten otomatik olarak windows kendi serverinden driveri çekip yüklüyor bu bazen bize sorun oluşturmaktadır. Benim başıma defalarca geldi eğer ben bir LG akıllı telefounu güncellemek istersem bunu başaramamaktayım çünkü otomatik olarak gelen driverler tam anlamıyla % 100 uyumlu olarak çalışmamaktadır. Tam da bu sırada ihtiyacım olan driverleri buldum ve sizler içinde paylaşıyorum. LG firmasının kendi geliştirdiği driverler tüm telefonları ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

LG usb sürücü yüklemeden önce dikkatinizi çekmek istiyorum

LG usb sürücü (driver) yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan otomatik olarak yüklenmiş sürücülerden kurtulmanız lazım, cihazı bilgisayarınıza bağlayın ve birazdan sırasıyla;  Bilgisayarım sağ tıklayarak Aygıt Yöneticisi kısmına gelerek orada LG ile alakalı driverleri silmeniz gerekir. Sildikten sonra bilgisayarınızı baştan başlatın ve aşağıda size sunmuş olduğumuz driverleri yükleyin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ve artık kullanıma hazır olacaktır.

LG usb driver yükleme adımları:

 1. LG usb driver windows için buradaki linke tıklayın.
 2. LG usb driver MacOS için buradaki linke tıklayın.
 3. Telefonunuz mümkünse bilgisayara bağlanmış olsun ve driveri yükleme başlayın.
 4. Yükleme adımlarında sizden telefon modelini seçmenizi isteyecektir seçip devam edin. Birkaç dosya inecek ve hepsini sırasıyla yükleyin.
 5. Bilgisayardan telefonu çıkarın.
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 7. Ve hepsi bu kadar.

Hatırlatma

 • Buradaki driverler yani sürücüler Windows (Windows xp, windows vista, windows 7, windows 8, windows 10) işletim sistemleri ile tam olarak uyumlu bir şekilde çalışır.
 • Ayrıca MacOS işletim sistemine sahipseniz sadece yukarıdaki adımdan ilgili driveri yüklemeniz yeterlidir.
 • Windows 32 ve windows 64 bit işletim sistemlerinde çalışır.
 • İsterseniz LG’ye ait Suite programınıda kullanabilirsiniz.

Not:  Eğer yüklemede bir sorun yaşarsanız buraya bir yorum bırakmanızda fayda vardır, biz en kısa zamanda size dönüş yaparız, lütfen e posta adresinizi doğru olarak girin ki size dönüş yaptığımız zaman bildirim alasınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir