Google [ Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 ] Android 4.4.3 KTU84L Güncelleme [Rom, İndir, Yükle]

firmasının Nexus serisi n4, n5, n7, n10 cihazları için ’in son sürümü olan 4.4.3 KTU84L versiyonunu resmen duyurdu. Google firmasının 4.4.2 sürümünün bir nevi yaması olduğu bu sürüm, yama olarak değilde direkt rom olarak dağıtılması belkide köklü değişiklik olan Dalvik mi Art mi sorusunun cevabını vermiş olacaktır. Google her zamanki gibi kendi saf ve temiz halini ilk olarak kendi ortak olarak geliştirdiği cihazlara sunuyor.

Not: Güncelleme işlemini yaptığınız zaman cihazınızda ki rehber, mesajlar, resim video vs. her şey kesinlikle silinecektir.

Gereksinimler:

 

Kurulum:

  1. Cihazı Boot modunda açmanız gerekiyor. (Ses kısma + Ses açma + Power tuşuna cihaz kapalıyken basılıp fastboot modunda girecektir.)
  2. USB ile bilgisayarınıza bağlayıp flash all dosyasını çalıştırmanız gerekiyor.
  3. İşlem bittikten sonra cihazınızı açıp kullanabilirsiniz. Android 4.4.3 hayırlı olsun!

Bir önceki yazımız olan [Recovery][CWM] Samsung Galaxy S5; Clockwokmod Recovery [Yükleme İşlemi] başlıklı makalemizde G900F, G900F custom rom ve G900F cwm recovery hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir