Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus [GT-İ9250]; Android 4.4.3 KitKat [KTU84M] [Rom] [İndir] [Yükle]

Samsung Galaxy Nexus GT-İ9250, Android’in son olarak yayınladığı KTU84M kodlu 4.4.3 sürümünü galaxy nexus cihazınıza yükleyebilirsiniz. Resmi güncelleme gelmemesine rağmen geliştiriciler açık kaynak kodlu şekilde galaxy nexus’a uyarladı ve herhangi bir çalışmayan aksanının olmadığı da ortadadır.

[ads]

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmanız halinde oluşabilecek sorunları kesinlikle üstlenmiş sayılırsınız. Aşağıdaki işlemleri yapamamanız yada eksik yapmanız halinde cihazınızı kısmi yada tamamıyla bozabilirsiniz.

Not2: Eğer daha önce rom kurma işlemi, root, recovery , adb vs. işlemlerini bilmiyorsanız ve yapmamışsanız bu rom dosyasını kuramazsınız bilginize.

Dikkat:

 • Samsung Galaxy Nexus GT-I9250 modeli akıllı telefon, bu model dışında farklı bir cihaza denemeyin! Aksi halde cihaz artık kütük olarak kalabilir.
 • Burada anlatılanlar eğitim / öğretim amaçlıdır, kurulumu düzgün bir şekilde yaptığımız zaman çalışacaktır, aksini yaparsak çalışmama garantisi vardır.
 • Burada anlatılanları uygulamadan önce tüm verilerinizi yedekleyin, aksi halde verileriniz silinip kaybolabilir.

Gereksinimler:

Yükleme adımları:

 1. İlk olarak rom ve root dosyasını cihazınızın hafızasına kopyalayınız.
 2. Daha sonra fml-twrp-2.7.1.0-20140605-maguro.img dosyasını fastboot modda yükleyiniz.
 3. Recoveryi fastbootmoddan yükledikten sonra, recovery menüsüne girin.
 4. Recovery menüsünde ilk olarak önceki romdan kalan dosyaları silmeniz gerekiyor. (Daha hızlı ve stabil çalışması için gerekli)
 5. Recovery menüsünden “İnstall from sd card” seçerek ROM dosyasını hafızada seçip yükleyin hemen ardından GAPPS eklentisini kurun.
 6. İşlem bittikten sonra cihazı “reboot system” yaparak artık 4.4.3 sürümünü kullanabilirsiniz.
 7. Hayırlı olsun 🙂

Aklınıza takılan herhangi bir sorun veya sorunuz olursa yorum yazmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir

Android M Preview 3 [Ön izleme] Android Marshmallow 6.0

Nexus cihazları için daha önce yayınladığımız buradaki yükleme işlemleri ile buradaki son sürümü de kurabilirsiniz. Bu …

5 Yorumlar

 1. Selam Abi Benim Telefon Avea intouch2 bu romu Kurma Şansım Varmı

 2. selam kardeşim samsung galaxy nexusda instal from sd cart la ilgili hiç bir şey yok bunu odin ile atabiliyosak nasıl atabiliriz

 3. videolu anlatım yapabilirseniz sevinirim ben nasıl yapılıcağını bilmiyorum cihazım samsung galaxy nexus i9250 şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir