Nexus 5; Android 8.0 Oreo Rom Yükleme Rehberi

Nexus 5 için geliştiriciler boş durmadılar ve Android’in en son sürümü olan Android O (Android Oreo 8.0) sürümünü nihayet Nexus 5 cihazında çalıştırmayı başardılar. Peki şimdi ne olacak? Sırada geliştiricileri yoğun bir tempo beklemektedir, çünkü ne yazık ki bu sürümde bazı çalışmayan ve stabil olmayan sorunlar var, ancak her geçen gün geliştirilmekte bugün bu haberi yayınladıktan hemen sonrada geliştiriciler bazı sorunları gidermiş olabilir, o yüzden aşağıdaki yabancı kaynak linkini sık sık ziyaret etmenizde fayda vardır.

Not: Cihazınızda oluşacak hatalardan dolayı biz androidcim.com ve yazarları mesul değildir. Aşağıdaki adımları dikkatlice okumanızda fayda var. Ayrıca bu yazımız yeni başlayan geliştiriciler için değil aksine orta ve üst düzey geliştiriciler için hazırlanmış ve yabancı kelimeler içermektedir.

Dikkat:

  • LG Nexus 5 cihazı şarjı en az %60 üzeri olmalıdır.
  • Yedekleme almanızda fayda var tüm herşey silinecek (Resimlere bişey olmaz demeyin onlarda gider.)
  • Her adımı dikkatlice okuyun.

Gereksinimler:

Adımlar:

  1. İndirmiş olduğunuz dosyayı hafızaya kopyalayın.
  2. Cihazı Recovery modunda başlatın.
  3. Yükleme işlemlerini yapın.
  4. Cihazı yeniden başlatın
  5. Yaklaşık 10 ile 15 dk arası cihaz açılacaktır.

Yeni android sürümünü herkesten önce siz deneyin.

Bir önceki yazımız olan [Recovery][CWM] Samsung Galaxy S5; Clockwokmod Recovery [Yükleme İşlemi] başlıklı makalemizde G900F, G900F custom rom ve G900F cwm recovery hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir