LineageOs Nedir?

LineageOs androidin sürekli olarak gelişmesinin neticesinde kostüm romlar hazırlayarak Android kullanıcılarının yüzünü güldürmektedir. Eğer Samsung veya HTC veya farklı bir android akıllı telefonu veya tableti kullanıyorsanız ve şu anki sürüm sizin canınızı gerçekten sıkıyorsa ve hafıza şişmelerine neden oluyorsa kesin olarak LineageOs romuna başvurmanız gerekmektedir.

LineageOs’un geliştiricileri eski cyanogenmod geliştiricileridir, biliyorsunuz ki cyanogenmod kapandı ve yerini LineageOs aldı.

Lineageos telefon veya tablete ne kazandırır ?

  • telefonunuzun veya tabletimizin daha hızlı çalışmasını sağlar
  • İstediğiniz her alanı değiştirme yeteneğine sahip olursunuz
  • cihazı rootlamakla uğraşmazsınız
  • eskiye nazaran cihazımız daha hızlı çalışacak ve daha stabil olacaktır
  • Google şirketinin kendisi için hazırlamış olduğu android one veya Nexus cihazlarının sürümleri ile aynı sürümü kullanmış olacaksınız.
  • tamamen değiştirilebilir bir arayüze sahip olacak aynı zamanda sınırsız şekilde özelleştirebilirmeyi sizlere sunacaktır.

Ayrıca bu kostüm durumlar her zaman yenilenmekte ve sizin de güncelleme imkanınıza sahip olmanızı sağlamaktadırlar.

Eğer ben bu sürümleri nerden bulabilirim nasıl bulabilirim nasıl indirebilirim diye düşünüyorsanız web sitemizin arama kısmına ilk olarak telefonunuzla ilgili kostum rom ve Recovery araştırma yapmanızı öneririm.

Telefonunuza ait LineageOs romunu kontrol etmek için lineageos.org adresini kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mobil veriyi kapatmak / Mobil veriyi açık bırakmak başlıklı makalemizde mobil veri, mobil veri açık kalsa ve mobil veri kapalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

Android 4 CM9 Cyanogenmod hakkında

Hemen hemen piyasadaki her akıllı telefon ve tablet’e custom rom (kostüm rom) yapan dünya devi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir