Nexus 5’in Kitkat’ından yeni kareler

’in merakla beklenen son sürümü 4.4 Kitkat kendini üzerinde gösterdi.Daha önce işletim sistemin nasıl olacağı ile ilgi görseller sızmıştı şimdi ise işletim sisteminin telefon üstündeki son halini görüyoruz ’te.

İtalyanca yayın yapan web sitesi Tutto Android‘in yayınladığı görsellerde işletim sisteminin sadelik ve basitliği önplana çıkardığı görülüyor.Üst çubuk ve Alt menü tuşlarının kullanmadığımız zamanlarda arkaplan ile bütünleşip saydam hal alması bunun en büyük göstergesi.Genel olarak Sade bir görüntüye kavuşmuş.

Ayarlar menüsünde de bazı değişiklikler yapılmış. Örneğin konum algılama, artık üç seçenek olarak sunuluyor: GPS sensörlerini kullanmayı sağlayan “cihaz sensörleri“, sadece Wi-Fi ve mobil veriyi kullanmayı sağlayan “pil tasarrufu” ve üçünü birden kullanmaya izin veren “yüksek doğruluk“.NFC seçeneklerinin ve ödeme işlevinin Ayarlar menüsünde daha ön planda olması da dikkat çekiyor.

Kitkat ve Nexus 5’in Salı günü tanıtılması bekleniyor….

2013101822440850218

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

Nexus 5; Android 7.1.1 Google Pixel Rom Yükleme İşlemi

Nexus 5 cihazı için geliştiriciler boş durmuyor, hem Nexus 5‘ten sonra çıkan birçok akıllı telefonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir