Nexus 5’in Kitkat’ından yeni kareler

Android’in merakla beklenen son sürümü 4.4 Kitkat kendini Nexus 5 üzerinde gösterdi.Daha önce işletim sistemin nasıl olacağı ile ilgi görseller sızmıştı şimdi ise işletim sisteminin telefon üstündeki son halini görüyoruz Nexus 5’te.

İtalyanca yayın yapan web sitesi Tutto Android‘in yayınladığı görsellerde işletim sisteminin sadelik ve basitliği önplana çıkardığı görülüyor.Üst çubuk ve Alt menü tuşlarının kullanmadığımız zamanlarda arkaplan ile bütünleşip saydam hal alması bunun en büyük göstergesi.Genel olarak Sade bir görüntüye kavuşmuş.

Ayarlar menüsünde de bazı değişiklikler yapılmış. Örneğin konum algılama, artık üç seçenek olarak sunuluyor: GPS sensörlerini kullanmayı sağlayan “cihaz sensörleri“, sadece Wi-Fi ve mobil veriyi kullanmayı sağlayan “pil tasarrufu” ve üçünü birden kullanmaya izin veren “yüksek doğruluk“.NFC seçeneklerinin ve ödeme işlevinin Ayarlar menüsünde daha ön planda olması da dikkat çekiyor.

Android 4.4 Kitkat ve Nexus 5’in Salı günü tanıtılması bekleniyor….

2013101822440850218

İlginizi Çekebilir

Download Miyu USB Drivers

12 Şubat 2020'de güncellendi Miyu USB Sürücüleri, Miyu Akıllı Telefonunuzu ve Tabletlerinizi Windows Bilgisayara bağlamanıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir