2011 Çıkışlı Xperia Telefonlara Kötü Haber!

, model Xperia ailesine 4.1.1 Jelly Bean güncellemesinin gelmeyeceğini açıkladı. İşte açıklamanın ve mevcut güncelleme yol haritasının detayları.

Güncelleme açısından diğer firmalar göre biraz daha iyimser ve müşteri tepkilerine önem veren SONY firması daha önce 512 mb ile çalışan 2011 cihazların pek çoğuna Android 4.0 Ice Cream güncellemesini yayımlamıştı ve takdir toplamıştı.

Birçok firma 2011 yılında çıkarmış olduğu telefonlarını Gingerbread işletim sisteminde bırakmıştı. Sony’nin bu hamlesi tüketicilerin olumlu tepki vermesini sağlamıştır Fakat bu aynı zamanda beklentileri de arttırdı.  Ve Jelly Bean bekleyen 2011 yılı çıkışlı telefon sahiplerini üzecek haber SONY tarafından duyuruldu.

 SONY resmi bloğundan duyurduğu haberde şu ifadelere yer verdi :

Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo V, Xperia Neo, Xperia Ray, Xperia Mini, Xperia Mini , Xperia , Xperia Active, Live with Walkman ve Android 4.0 ICS güncellemesini almayan Xperia Play gibi modeller Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini almayacak.

Alınmış olan bu kararın sebebi olarak ise, olası bir güncelleştirmede bahsi geçen telefonların kullanıcı deneyimini bir adım ileriye taşımayacağı veya görülebilir bir performans artışı sağlamayacağı gösterilmiştir. Ancak desteksiz bırakılmayacak ve mevcut sürüm üzerinden güvenlik, stabilize ayarlamaları yapılacak.

SONY aldığı bu karardan sonra tüketicilerin tepkisi bir hayli fazla oldu ve SONY’nin resmi bloğunda gözle görülür bir şekilde bu konu ile ilgili talepler arttı. Tüketicilerin tepkisini gören SONY’nin ileride ne yapacağını göreceğiz…

Öte yandan Sony2012 yılında çıkardığı NXT ailesi için Jelly Bean vereceği biliniyor ama Xperia MiroXperia Tipo, Xperia Tipo Dual, Xperia Sola ve Xperia U modelleri için Jelly Bean ne zaman gelecek henüz belli değil. Yeni çıkan telefonlar, Xperia S ve P için Jelly Bean yıl bitmeden gelebilir. Sony’nin 2012 modeleri içinde kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Android Majel başlıklı makalemizde android 4, android asistan majel ve android majel hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

Galaxy Mini Xperia Custom Rom

Merhaba arkadaşlar bugün size Galaxy mini için modlanmış Xperia romunun final sürümünü sunacagım. Tekrar tekrar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir