HTC Wildfire; S-OFF, Clockworkmod Recovery Yükleme İşlemi

HTC Wildfire cihazınızın orjinal romunu yedekleyip farklı custom romlarmı denemek istiyorsunuz ilk yapmanız gereken iş s-off işlemi ve daha sonra clockwokmod recovery yükleme işlemleridir. Cyanogenmod ‘da 2.3.7 sürümlü romlara rağmen xda.developers forumunda ics romları bile denendi. Sizde gereksiz HTC uygulamaları ve farklı bir rom kurmak istiyorsanız buradaki işlemleri dikkatli bir şekilde yerine getirip bir cwm recovery modülünüz olmuş olsun.

Not: Cihazınızda oluşacak sorunlardan biz mesul değiliz. Lütfen daha dikkatli davranıp ilk olarak okuyun ve anlayana kadar okuyun daha sonra adımlara geçip talimatları gerçekleştirin.

Dikkat:

 • HTC Wildfire için hazırlanmıştır başka cihazda denemeyin olmaz ve bozulabilir.
 • Burada anlatılanlar kesin olarak sağlıklı bir biçimde çalışacağına dair bir garanti yoktur.
 • Buradaki anlatılan rehber eğitim ve öğretim amaçlıdır herhangi bir ücret alınmamaktadır.
 • Bu işlemler sonrası cihazınızdaki tüm belge ve bilgileriniz yok olabilir. O yüzden değerli eşyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Gereksinimler:

 • HTC Wildfire akıllı cep telefonu.
 • Bilgisayarınızda HTC SYNC varsa driver işlemleri tamamdır. Eğer yoksa buradan[ads] sadece driver uygulamasını indirin ve kurulumu yapınız.
 • Revolutionary 0.4pre4 uygulamasını buradan indirin. Revolutionary nasıl çalışıyor öğrenmek için tıklayınız.

Talimatlar:

 1. Bilgisayarınıza HTC Sync kurulu olmalıdır. Eğer değilse sadece driver dosyasını indirip kurun.
 2. HTC Wildfire S cihazınızın Fastbootunu kapatın. (Ayarlar > Güç > Fastboot) yada (Ayarlar > Uygulamalar > Fastboot)
 3. Cihazınızın USB Hata Ayıklama Modu(USB Debugging)’nu aktif edin. (Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama geliştirme > Usb Debingging hata ayıklama)
 4.  Cihazı kapatın pilini çıkarıp tekrar takın ve cihazı açma tuşu ile ses kısma tuşuna 10 ile 15sn basılı tutun karşınıza HBOOT menüsü gelecektir.
 5. Cihazı USB ile bilgisayar’a bağlayın.
 6. Revolutionary 0.4pre4 uygulamasını websitesinden indirirken açılan ekrana bilgileri girin ve uygulamayı çalıştırın tıpkı htc desire cihazındaki gibi buradan bakınız. Uygulama çalıştıktan sonra bir kod üretecek onu websitesine girin ve beta key oluşturun.
 7. Oluşturmuş olduğunuz beta key’i siyah ekran cmd ekranına yazın ve enter’e basın birkaç dakika içinde hem s-off hemde recovery yüklenecektir. Unutulmamalıdırki bazen işlem uzun sürebilmektedir sabırlı olun gerekirse 10 – 15dk bekleyin.
 8. Cihazı HBOOTda açıp recovery’e tıkladığınız zaman artık Recovery’e girdiğinizi göreceksiniz. Güle güle kullanın.

İlginizi Çekebilir

[ROM] HTC Desire Jelly Bean Android 4.1.1 CM10 Rom Yükleme İşlemİ

HTC Desire akıllı cihazınıza Android’ in son sürümü olan Jelly Bean Android 4.1.1 sürümünü yükleme …

6 Yorumlar

 1. Merhabalar Hocam, araştırmalarınız ve yayınlarınız çok güzel teşekkürler fakat, benim HBOOT sürümüm 1.09.0099 gözüküyor ve Revulutionary ‘i çalıştırdığım zaman şu an için desteklenmediğini söylüyor.Hboot olayına girip recovery yapmadan SD karta cyanogenmod u kopyalayıp oradan yükleyemezmiyim ?

  • gold card olayı var biraz araştır onunla hboot sürümünü düşürmen lazım baya sıkıntılı bir iş o yüzden onu anlatma gereği duymadım. Müsait olursam belki yazarım bak söz vermiyorum belki diyorum. Siz yine bi araştırın. Google amcaya sorun bi wildfire goldcard.

   • hocam benim gibi birsürü adam var bu durumda olan, açıklayabilirsen çok makbule geçer , araştırmak tamam güzel ama tüm verileri aynı doğrulukta bir yerde birleştirirken sıkıntı çıkıyor birinin anlattığını biri esgeçiyor filan , sen tam yollu bir anlatsan çok iyi olur :), sağlıcakla .

 2. s.a usta benim tel bugün ölene kadar cekme problemi yokdu öleden sonra bir anda gitmiş sebeke yine aksam bikaçdakkalıgına geldi tekrar gitti nedendir acaba ?model widefire s

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir