[Rom] [JB] [4.3.0] LG Google Nexus 4; Android 4.3 Rom Yükleme İşlemi

Android’in son sürümü olan 4.3 JellyBean OTA (Orjinal) olarak LG Nexus 4 cihazı için download edilebilir halde. Cihazınızın ciddi bir performansta çalışmasını istiyorsanız Android in son sürümü olan 4.3 JellyBean sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme işlemi çok teferruatlı olmamakla birlikte çokta basit olarak düşünülemez.[ads]

Not: Güncelleme öncesi, güncelleme sırası ve sonrasında oluşabilecek hatalardan bizler mesul değiliz. Lütfen gerekli tüm adımları dikkatlice okuyup anlayın daha sonra yükleme işlemine başlayınız.

Dikkat:

 • Bu makalede anlatılanlar LG Nexus 4 cihazı içindir. Farklı model ve cihazlarda denemenizi tavsiye etmiyorum.
 • Bu makalede anlatılanlar eğitim/öğretim amaçlı olup % 100 kararlı çalışacağına dair bir garanti söz konusu değildir.
 • Cihazınızda ilgili yedeklerinizi almayı unutmayınız. Çünkü güncelleme sonrası tüm verileriniz silinecektir.
 • Cihazınızda Clockworkmod Recovery yüklenmesine gerek yoktur. Cihazınızın tüm driverleri bilgisayarınıza kurulu olması yeterlidir. [ads]

Gereksinimler:

 • LG Nexus 4 akıllı telefon.
 • Gerekli güncelleme dosyasını buraya tıklayarak indirin.
 • Tüm orjinal sürümler için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Adımlar:

 1. Driverleri kurmanız gerekiyor. Driverle ilgili sıkıntı yaşayan olursa pdanet adında bir uygulama var onu kurup aşabilirler bu sorunu.
 2. Driverler tamam ise indirmiş olduğumuz yakju-jwr66v-factory-ad817ccc adlı dosyayı winrar ile açalım içindekileri masaüstüne çıkaralım. Daha sonra bir dosya olacak onu yine winrar ile açalım masaüstüne.
 3. Buradaki platform tools dosyalarını indirin. 2. adımdaki dosyaların içine platformtools da ki adb, fastboot gibi dosyaların tamamını da yine oraya kopyalayın.
 4. Cihazınızı kapatın ve ses yükseltme + ses kısma + power açma tuşuna basarak cihazı başlatın ve daha sonra elinizi tüm tuşlardan çekin USB kablosunu takın. Fastbootmod da olmasına dikkat edin.
 5. Tüm driverlerin kurulu olduğundan emin olun Aygıt yöneticisine bakın.
 6. Son olarak indirdiğiniz klasördeki Flash-All uygulamasını çalıştırın ve arkanıza yaslanın 5dk içinde bitip açılacaktır. Eğer ki flash-all çalışmaz ise sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın yine çalışmaz ise bu adımların tamamını farklı bir win7 bilgisayarında deneyin olacaktır.
 7. Android 4.3 performansının tadına varın. Selam ve dua ile 🙂

 

İlginizi Çekebilir

Android M Preview 3 [Ön izleme] Android Marshmallow 6.0

Nexus cihazları için daha önce yayınladığımız buradaki yükleme işlemleri ile buradaki son sürümü de kurabilirsiniz. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir