CwM (Clock work Mod) recovery

Akıllı cihazınızı başkalaştırabileceğiniz yegane araç! Cihaz da olmazsa olmazı olan recovery aracı hemen hemen her akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiştir. CWM kullanan kullanıcılar neler yapabilir, sorun halinde ne yapılmalıdır, cihazı bozar mı ? Sorularına cevap verelim.

?
Kelime açılımı Clock Work Mod olan bu bir recovery uygulaması olup cihazı fabrika ayarlarına getirmenizi ve kostüm rom dosyalarını ve .zip şeklinde olan dosyaları yüklemenizi sağlayan en büyük araçtır.

CWM nasıl yüklenir?
Bu soru hakkında uzun bir makale yazacağım. Lütfen onu bekleyin.

CWM’den Rom yüklersek garanti dışı kalır mı?
Eğer kostüm rom (2. şahıslar tarafından geliştirilen resmi olmayan rom) yüklerseniz cihaz garanti dışı kalacak ve uyumsuz olduğu haldede Boot.img dosyası uçabilir ve cihaz susabilir.

CWM kullanmasak bir sorun olur mu?
Herhangi bir sıkıntı olmayacağı gibi sadece istediğiniz rom dosyasını denemek gibi bir lüksunuzda olmayacaktır. Rom güncellemeleri hemen hemen hergün 2. şahıslar tarafından dağıtılmaktadır. Bu nimetten mahrum olmamanız dileğiyle!

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

[CWM] ClockWorkMod Recovery Ne İşe Yarıyor ?

Clockworkmod CWM Recovery uygulamasını hemen hemen her android kullanıcısı kullanmıştır. Dil’i yabancı olduğu için biz …

6 Yorumlar

  1. CWM kurulumdan sonra rom yüklemeden stock ile devam edilmesi halinde garantiden yine de düşer mi cihaz? veya CWM işlemini geri alma yani orjinal recovery’ e dönmek mümkün müdür?

    • Hayır sorun olmaz garanti dışı kalmaz yeterki kostum rom yükleme. Ve telefon nedir marka model orjinal romrtu kurarsin garantisi sıkıntı çıkartmaz.

  2. peki bu moddan geri nasıl cıkacaz benim telefonumda bu mod var fakat nasıl cıkacagımı bilmiyorum

  3. benim tel GB iken cwm oluyodu ama ıcs güncellemesini yaptıktansonra cwm moda girmedi 4.0.4 de nasıl cwm yapabiliriz?