CwM (Clock work Mod) recovery

By

Akıllı cihazınızı başkalaştırabileceğiniz yegane araç! Cihaz da olmazsa olmazı olan recovery aracı hemen hemen her akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiştir. CWM kullanan kullanıcılar neler yapabilir, sorun halinde ne yapılmalıdır, cihazı bozar mı ? Sorularına cevap verelim.

CWM nedir?
Kelime açılımı Clock Work Mod olan bu uygulama bir recovery uygulaması olup cihazı fabrika ayarlarına getirmenizi ve kostüm rom dosyalarını ve .zip şeklinde olan dosyaları yüklemenizi sağlayan en büyük araçtır.

CWM nasıl yüklenir?
Bu soru hakkında uzun bir makale yazacağım. Lütfen onu bekleyin.

CWM’den Rom yüklersek garanti dışı kalır mı?
Eğer kostüm rom (2. şahıslar tarafından geliştirilen resmi olmayan rom) yüklerseniz cihaz garanti dışı kalacak ve uyumsuz olduğu haldede Boot.img dosyası uçabilir ve cihaz susabilir.

CWM kullanmasak bir sorun olur mu?
Herhangi bir sıkıntı olmayacağı gibi sadece istediğiniz rom dosyasını denemek gibi bir lüksunuzda olmayacaktır. Rom güncellemeleri hemen hemen hergün 2. şahıslar tarafından dağıtılmaktadır. Bu nimetten mahrum olmamanız dileğiyle!

6 Comments
 1. akncan 7 sene ago

  CWM kurulumdan sonra rom yüklemeden stock ile devam edilmesi halinde garantiden yine de düşer mi cihaz? veya CWM işlemini geri alma yani orjinal recovery’ e dönmek mümkün müdür?

  • Mehmet 7 sene ago

   Hayır sorun olmaz garanti dışı kalmaz yeterki kostum rom yükleme. Ve telefon nedir marka model orjinal romrtu kurarsin garantisi sıkıntı çıkartmaz.

 2. Erdi 7 sene ago

  peki bu moddan geri nasıl cıkacaz benim telefonumda bu mod var fakat nasıl cıkacagımı bilmiyorum

  • Mehmet 7 sene ago

   Telefonun ne marka ise orjinal rom`unu indir kur. Tamamdir …

 3. ali 7 sene ago

  benim tel GB iken cwm oluyodu ama ıcs güncellemesini yaptıktansonra cwm moda girmedi 4.0.4 de nasıl cwm yapabiliriz?

  • Mehmet 7 sene ago

   Keşke senin telin marka ve modelinide yazsaymışın 🙁 Off off

Comments are closed.

You may also like