Samsung Galaxy S4 mü? vs. Galaxy Note 2 mi? Karşılaştırma

Samsung firmasının Galaxy Note 2 ve son olarak duyurduğu Galaxy s4’ü karşılaştırdık. Galaxy Note 2 büyük ve hızlı olduğunu biliyorsunuz Galaxy s4’de aynı şekilde hızlı ve karizmatik bir duruşu var ve en büyük artısı yada eksisi ekranının note 2’ye göre küçük olmasıdır.[ads]

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-3Gözlem

Dahili depolama söz konusu olduğunda her iki cihazın RAM’i aynı miktarda ve aynı seçenekleri varken, işlemcilere bakmak hikayeyi değiştirir. Note 2’de dört çekirdekli 1.6 GHz Exynos tembel bir işlemci variken, S4 her iki türevleri Snapdragon 600 veya Octa çekirdekli Exynos , daha hızlı işlemcisi yonga seti var.[ads]

Sadece işlemci açısından gözetirsek görüyoruz ki Note 2 sınıfta kaldı. Sırf işlemcinin bu hissedilebilir hızı için s4 sınıfı geçti diyoruz.

Kalite ve Tasarım Bakımından

Kalite bakımından Samsung firması aynı sağlamlıkta ve kalitede üretmesi ve tasarım bakımından hemen hemen aynı olması göze çarpan ilk görünüş

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-7Note 2 yukarıdaki resimdeki gibi görüyoruz ki çok kaba bir telefondan daha çok tablet gibi duruyor. Elimizde taşımamız akıl karı değil desekte vazgeçilmezi çok öte yandan galaxy s4 ince, narin ve elde tutulur. Karar kullanıcıya kalsa da bence s4 daha mantığa yatkın.

Ekran

Galaxy S4 Ekran bakımından 1080P HD 4.99 İnç, 441 ppi piksel yoğunluğuna sahip etkileyici bir görüntü sunuyor. Öte yandan Note 2 ise 5.5 inç, 720P, 267 ppi çözünürlükte bir ekran ile büyük olmasına rağmen sınıfta kalıyor.

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-6

Bazı insanlar hala illa Note 2 der ama bilmiyorlarmı ekran kalitesinin 720P olduğunu, ama illa note 2 diye tuttururlar nedeni ekranın büyüklüğü kaliteli oluşu değil herhalde.

Performans

Performansı değerlemek için her zamanki gibi AnTuTu Benchmark ile gerekli değerlemeyi yaptık. Gördük s4 performans olarakda çok daha ileride.

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-4Note 2 de değerleme sonucunda gördükki saniyede 45 kare üretiyor ama S4 saniyede 58 kare üretiyor. Şüphesiz şuan Note 2 ile karşılaştırmamızın sonucu S4 gayet açık farkla ön planda ve seçim nedenidir.

Yazılım

Yazılım anlamında Galaxy Note 2 Android 4.1.2 JellyBean sürümünü kullanırken Galaxy S4 Android’in son sürümü olan Android 4.2.2 JellyBean sürümüne sahip pek bir fark arada görülmesede son sürüm olması bir avantaj.

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-5Yazılımdaki aradaki fark Spor yapan için adım sayar bir uygulama ve S-PEN özelliği ile akıllı ilerleme. Air Wiev ile gözlerinizle video gibi materyalleri durdurup ilerletip geri sarmaya yarayan bir özellik var ki şuan çok kararlı görülmüyor.

Kamera

Kamera ikiside hemen hemen aynı özelliğe sahip pek fark yoktur.

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-camerasGözle fark edilen bir tarafı S4 de görüntü biraz daha gerçektir. Çift çekim modundan kaynaklı Note 2 de bu konuda geri kalmış değildir.

Batarya

Android kullanıcılarının en çok problem yaşadıkları şey telefonlarının bataryalarının bitmesi. Galaxy s4 ile galaxy note 2 bir laboratuvarda 6.5 saat açık bırakılıp test edilmiş ve şarj sürelerinin aynı olduğu tespit edilmiş.

samsung-galaxy-s4-vs-galaxy-note-2-8

Video

İlginizi Çekebilir

Download Huawei Smartphone Multi-Download Software

Ev > Araçlar > Huawei Smartphone Çoklu İndirme Yazılımını İndirin 1 Şubat 2020'de güncellendi Huawei …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir