Samsung galaxy s II i9100 Dual-Boot (Siyah kernel)

Bir türk kernel geliştirici olan gökhan moral’in hazırlamış olduğu i9100 Samsung galaxy s2 için Dual-Boot (Çift başlatıcı) Kerneli tam olarak hizmet’e geçmiş olup kullanıma sunulmuştur. Ben bizzat denedim i9100 cihazım var ve ben şuan hem CyanogenMod ekibinin yapmış olduğu CM9 rom’unu ve Simplistic’in yapmış olduğu Rom’u bir arada kullanabiliyorum. Gerçekten gurur verici bir durum bir türkiye insanı bunu yapsın ayakta alkışlanacak bir durumdur.

Dual-Boot olayı çok güzel bir olay niye?
Çünkü çift işletim sistemi kurabilmen için gerekli olan sistem. Şuan ubuntu ve ’i kurabilme imkanı doğdu istediğin zaman resetliyorsun ve açılışta 3…2…1 diye bir süre var ve o süre içinde ya ev tuşuna basıp ikinci işletim sistemine yada hiçbir tuş’a basmadan ilk işletim sistemine geçiş yapabiliyorsunuz.

Hem hızlı hem stabil hemde geliştiricisi bir Türkiye insanı yurdumun insanı bravo diyorum sana ve sözü kullanıp yorum yapanlara bırakıyorum.

Gerekli Kernel dosyasına sahip olabilmeniz için www.gokhanmoral.com adresine girerek en son çıkan güncellemeyi indirebilir ve ClockWorkMod ile Rom kurulumu yapar gibi gerekli kernel’e sahip olabilir.

Kurulum da sorun yaşamamk için lütfen wipe cache seçeneğini uygulayın ve öyle kernel dosyasını kurun! Saygılar…

Bir önceki yazımız olan HTC Sensation Android 4.0.3 [İCS] [ROM] [indir] başlıklı makalemizde android 4.0.3 ics rom download, HTC Sensation Android 4 ve HTC Sensation Android 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

2 Yorumlar

  1. Ubuntunun rom’u çıktı mı? yoksa hala VM üzerinden mi çalıştırılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir