Samsung galaxy s II i9100 Dual-Boot (Siyah kernel)

Bir türk kernel geliştirici olan gökhan moral’in hazırlamış olduğu i9100 Samsung galaxy s2 için Dual-Boot (Çift başlatıcı) Kerneli tam olarak hizmet’e geçmiş olup kullanıma sunulmuştur. Ben bizzat denedim i9100 cihazım var ve ben şuan hem CyanogenMod ekibinin yapmış olduğu CM9 rom’unu ve Simplistic’in yapmış olduğu Rom’u bir arada kullanabiliyorum. Gerçekten gurur verici bir durum bir türkiye insanı bunu yapsın ayakta alkışlanacak bir durumdur.

Dual-Boot olayı çok güzel bir olay niye?
Çünkü çift işletim sistemi kurabilmen için gerekli olan sistem. Şuan ubuntu ve android’i kurabilme imkanı doğdu istediğin zaman resetliyorsun ve açılışta 3…2…1 diye bir süre var ve o süre içinde ya ev tuşuna basıp ikinci işletim sistemine yada hiçbir tuş’a basmadan ilk işletim sistemine geçiş yapabiliyorsunuz.

Hem hızlı hem stabil hemde geliştiricisi bir Türkiye insanı yurdumun insanı bravo diyorum sana ve sözü kullanıp yorum yapanlara bırakıyorum.

Gerekli Kernel dosyasına sahip olabilmeniz için www.gokhanmoral.com adresine girerek en son çıkan güncellemeyi indirebilir ve ClockWorkMod ile Rom kurulumu yapar gibi gerekli kernel’e sahip olabilir.

Kurulum da sorun yaşamamk için lütfen wipe cache seçeneğini uygulayın ve öyle kernel dosyasını kurun! Saygılar…

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S 2 I9100 ICS ROM indir başlıklı makalemizde açıklayıcı anlatımla ice cream sandwich rom kurulumu galaxy s2, galaxy s2 ve galaxy s2 android hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Galaxy J5 2015 Root ve Recovery İşlemi Nasıl Yapılır ? SM-J500FN, SM-J500F, SM-J500H, SM-J500Y, SM-J500M

Galaxy J5 [2015] Root işlemi nasıl yapılır ? Eğer sizde J5 akıllı telefonunuzu rootlamak isterseniz …

2 Yorumlar

  1. Ubuntunun rom’u çıktı mı? yoksa hala VM üzerinden mi çalıştırılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir