Samsung 20nm 2 GB RAM LPDDR2-1066

Samsung firmasından yeni dört çekirdekli işlemcilere binayen 2GB Ram yongasını üretmeye geçti. Yaklaşık 2010 yılından beri en fazla 1GB Ram ile idare edilen Android işletim sistemi şu sıralar gölgede kaldığını görmekteyiz. üretimine geçti ve yeni çıkacak olan Android işletim sistemli Tablet ve Telefonlarda kullanılacağını belirtti.

Aslına bakacak olursak Android işletim sistemine en az 512MB RAm yettiğini Sony ve Cyanogenmod ekibi tarafından belirtilmişti. Ama Android’de herşey açık kayak kodlu olduğu için TASK MANAGER(görev yönetici) kullanılmasıylada arada donmalar ve takılmalar oluyordu. Tek çekirdekten çift çekirdeğe kadar en fazla 1GB RAM kullanılmasına karşın dört çekirdeğin performansını alabilmek ve gölgesinde kalmamak için gerekli olan 2GB RAM Samsun tarafından üretildi ve bu sayede pazar’ı yeniden elinde tutuyor.

Samsung 2GB RAM üretiminde sadece kendini geçti 🙂

Bir önceki yazımız olan HTC ONE X 4 Çekirdek 1.5Ghz Büyük sorun verdi başlıklı makalemizde htc one x 4 çekirdek sorunları ve problemleri, htc one x ısınma sorunu ve htc one x mesaj sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir