[Rom] Samsung Galaxy Tab 10.1 GT-P7500 Android 4.0.4 [ics, Rom, indir]

Samsung Galaxy Tab 10.1 (GT-P7500) cihazı için katıksız CyanogenMod ekibi tarafından Ice Cream sandwich (ICS) rom inşa edildi henüz beta sürümde olmasına rağmen her geçen gün yeni bir güncelleme ile sorunları çözüme kavuşturuyorlar. CM9 adında namı değer diğer adı Android 4.0.4 ICS sürümünü hemde katıksız yani resmi samsung dosyaları ve uygulamalarından arındırılmış olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki websitesinden en son çıkan güncellemeyi indirin hafızaya atıp ClockworkMod Recovery yada başka recovery aracınız varsa onun üzerinden kurabilirsiniz.

Not: Daha önce cihazınız root ve recovery işlemlerini yapmış olmanız gerekir aksi halde rom yükleme işlemini yapamazsınız. Eğer recovery yüklü ama rom yüklemeyi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Kurulum

  • Recovery modda açın telefonu indirmiş olduğunuz dosyalar ana hafızada olacak.
  • Daha sonra eski romdan kalan dosyaları silmeniz gerekecek onun içinde Recovery menüsünde bulunan Wipe data/factory format, Wipe cache partition format seçeneklerini  yapınız.
  • Daha sonra zip from SD card seçeneği ile rom’u gösterin kurulumu bitince ardından hemen Gapps eklentisini kurun market için gerekli
  • Daha sonra Reboot  yapın ve güle güle kullanın CyanogenMod CM9’u.

İndirme alanı

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S 2 I9100 ICS ROM indir başlıklı makalemizde açıklayıcı anlatımla ice cream sandwich rom kurulumu galaxy s2, galaxy s2 ve galaxy s2 android hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Galaxy J5 2015 Root ve Recovery İşlemi Nasıl Yapılır ? SM-J500FN, SM-J500F, SM-J500H, SM-J500Y, SM-J500M

Galaxy J5 [2015] Root işlemi nasıl yapılır ? Eğer sizde J5 akıllı telefonunuzu rootlamak isterseniz …

4 Yorumlar

  1. orjinal rom ne zaman gelecek acaba hiçbir bilgi yokmu ? çoğu telefona geldi ama tablete gelmedi hala

  2. Derviş Kaykuni

    hocam indirme linki bozuk düzeltirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir