[Rom] Samsung Galaxy Tab 10.1 GT-P7500 Android 4.0.4 [ics, Rom, indir]

Samsung (GT-P7500) cihazı için katıksız Cyanogenmod ekibi tarafından İce cream sandwich (İCS) rom inşa edildi henüz beta sürümde olmasına rağmen her geçen gün yeni bir güncelleme ile sorunları çözüme kavuşturuyorlar. CM9 adında namı değer diğer adı 4.0.4 İCS sürümünü hemde katıksız yani resmi samsung dosyaları ve uygulamalarından arındırılmış olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki websitesinden en son çıkan güncellemeyi indirin hafızaya atıp Clockworkmod Recovery yada başka recovery aracınız varsa onun üzerinden kurabilirsiniz.

Not: Daha önce cihazınız root ve recovery işlemlerini yapmış olmanız gerekir aksi halde rom yükleme işlemini yapamazsınız. Eğer recovery yüklü ama rom yüklemeyi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Kurulum:

Recovery modda açın telefonu indirmiş olduğunuz dosyalar ana hafızada olacak!
Daha sonra eski romdan kalan dosyaları silmeniz gerekecek onun içinde Recovery menüsünde bulunan Wipe data/factory format, Wipe cache partition format seçeneklerini  yapınız.
Daha sonra zip from sdcard seçeneği ile rom’u gösterin kurulumu bitince ardından hemen gapps eklentisini kurun market için gerekli daha sonra Reboot  yapın ve güle güle kullanın Cyanogenmod CM9’u.

İndirme alanı:

Rom sitesine gitmek için tıklayınız.[ads] Gapps eklentisini indirmek için tıklayınız. 

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

4 Yorumlar

  1. orjinal rom ne zaman gelecek acaba hiçbir bilgi yokmu ? çoğu telefona geldi ama tablete gelmedi hala

  2. Derviş Kaykuni

    hocam indirme linki bozuk düzeltirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir