[ROM] Samsung Galaxy S II [GT-İ9100]; Cyanogenmod CM10 Android 4.1.1 Jelly Bean

Samsung Galaxy s2 i9100 cihazı için Cyanogenmod ekibi tarafından birçok sorun ve sıkıntıdan arındırılmış resmi olmayan katıksız Jelly Bean rom çıktı. 4.1.1 Jelly Bean sürümünü lakabıyla piyasaya sürmeye başladı. Katıksız ics sürümü gibi bu sürüm oldukça hızlı ve stabildir. Wifi, kamera, bluetooth gibi birçok özelliği çalışmaktadır. Çok nadir az küçük sorunlar vardır ama herhangi bir sorun teşkil etmiyor. ’nin çıkarmış olduğu son sürümü olan 4.1.1 Jelly Bean’in tadına Cyanogenmod ile bakmanız dileğiyle…

Not: Cihazınızda oluşabilecek sorunlardan biz mesul değiliz. Okuyup anlayın daha sonra uygulayın. Kafanıza takılan soruları yorum olarak bırakırsanız size en kısa zamanda dönüş yapabiliriz.

Dikkat:

 • Samsung Galaxy S II (GT-İ9100) adlı cihaz içindir. Başka cihazlarda denemeye kalkmayın bozarsınız.
 • Bu rehber eğitim ve öğretim amaçlıdır. Kesin net sağlıklı çalışacağına dair bir garanti söz konusu değildir.
 • Cihazınıza daha önceden Clockwokmod Recovery yüklü olması gerekir. Yüklü olduğunu varsayıyoruz.

Gereksinimler:

 • Recovery yüklü gt-i9100 galaxy s2 akıllı telefon.
 • Gerekli rom dosyasını 0726: Download Mirror: Download Mirror: Download Mirror: Download herhangi bir linkten indirin.[ads]
 • Gerekli Gapps eklentisi market ve google uygulamarı için gerekli buradan indirin.
 • Yabancı kaynaktan güncel sürümü indirmek için burayı tıklayın. (Şuanki sürüm: 20120726)

Talimatlar:

 1. İndirmiş olduğunuz rom ve gapps eklentisini hafızaya kopyalayın. Olduğu gibi kopyalayın.
 2. Cihazı Recovery modda açın. (Ses Yükseltme + Orta (HOME) tuşu + Açma (Power) tuşlarına aynı anda basarak girebilirsiniz.)
 3. İlk olarak cihazdaki eski romdan kalan kalıntıları temizlemek için “wipe data/factory reset” ve “wipe cache partition”  vede “wipe dalvik cache” “işlemlerini yapalım.
 4. Daha sonra rom dosyasını “İnstall from sdcard” seçeneği ile hafızada bulup yükleyin. Yükleme bitince cihazı resetlemeyin.
 5. Romun ardından Gapps dosyasınıda rom kurar gibi 4. adımdaki gibi yükleyin.
 6. Reboot System Now seçeneği ile cihazın açılmasını bekleyin.
 7. Artık Türkçe dili,Market ayarları vs. işlemlerini yaptıkrtan sonra Jelly Bean 4.1.1 sürümlü android’in tadına varın. 🙂

Bir önceki yazımız olan HTC Sensation Android 4.0.3 [İCS] [ROM] [indir] başlıklı makalemizde android 4.0.3 ics rom download, HTC Sensation Android 4 ve HTC Sensation Android 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

[ROM] HTC Desire; Jelly Bean Android 4.1.1 CM10 Rom Yükleme İşlemİ

HTC Desire akıllı cihazınıza Android’in son sürümü olan Jelly Bean Android 4.1.1 sürümünü yükleme işlemini …

2 Yorumlar

 1. Radyo programını eklememişler. Bende bulamadım. Ayrıca takılmalar oluyor, telefon kasıldı ve kilitleniyor. Daha geliştirilmiş bir versiyonu var mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir