[Rom] Samsung Galaxy S i9000 CM9 4.0.4 (Kurulum)

Samsung galaxy s i9000 için İce Cream Sandwich 4.0.4 çıktıktan sonra CyanogenMod ekibi tarafından açık kaynak kodlu ve daha temiz katıksız olan CM9 indirilmeye sunuldu. Cihazınızda daha önce CM7 kullanıyorsanız bu rom’u kullandığınız zaman daha güzel şeyler elde edecek ve kullanım rahatlığını ve şarj süresinin uzadığını gözlemleyeceksiniz. CyanogenMod’un çalışkan isimlerinden olan KANG aracılığı ile birçok cihaz’a CM9 gelmiştir ve gelmeye devam edecektir. Rom kurulumu hakkında bilgi ve/veya daha önce rom kurulumu yapmamışsanız onun için tıklayınız.

Galaxy S için CM10 Jelly Bean Rom Çıktı. İndirmek için TIKLAYINIZ.

İndirme alanı:
Gerekli en son çıkan rom dosyalarının bulunduğu link için tıklayınız.[ads]

Market’i etkinleştirmek için gapps eklentisini indirmek için tıklayınız.

Not: Rom kurulumu hakkında bilgi almak için tıklayınız. (Rom kurulumu yapar gibi bunu rom sonrası derhal kurun ve sonra resetleyin.)

Not 2: Yukarıda anlatılmış olanlar direk .zip şeklindeki dosyaları alıp Recovery aracılığı ile hafıza kartından kurulumu yapmak için anlatılmıştır. Daha önce root, recovery nedir bilmiyorsanız tıklayınız. Yada biliyor ve kurulumu yapamamışsanız tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan i9000 Galaxy S İCS Android 4 yükleme başlıklı makalemizde android 4 yükleme, galaxy s i9000 android 4 rom ve i9000 ice cream sandwich download hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

11 Yorumlar

  1. öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.anlattığınız şekilde rom u kurdum fakat sürekli maalesef saat durduruldu ve maalesef android.process.media işlemi durduruldu uyarısı veriyor sürekli bu neden acaba?

    • Merhaba acaba wipe data/factory format islemi ve wipe cache yaptınız mi tekrar baştan yapın recovery mod a girip tekrar rom kurun ve ilk olarak her iki wipe seçeneği ni yapın.

  2. onları yapmıştım ama tekrar herşeyi baştan yaptım bu sefer oldu.teşekkür ederim yardımlarınız için.benim bir sorum daha olacaktı.daha önceki romda radyo vardı.ben bu romda radyoyu bulamadım.ne yapmamız gerekiyor?

  3. Rootu attım ama google playi etkinleştiremedim yardımınızı bekliyorum

  4. merhsbslsr bütün hepsi sorunsuz yaptım oldu am simcard calışmıyor pin codu istemiyorum hizmet yok diyor :S

  5. ii gunler yükledim ama android.process.media işlemi durduruldu uyarısı bendede veriyor bütün hepsini eksiksiz yaptm nedendir acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir