N7100 Android 4.1.2 Stock Jelly Bean Türkçe Rom N7100XXDMA6 N7100OJVDMA2 [Odin]

Samsung firmasının orjinal sürümlü 2013 çıkışlı resmi Jelly Bean Rom’u Galaxy Note II N7100 cihazı için duyuruldu. Odin aracını kullanarak yükleyebileceğiniz bu sürüm cihazınızda yeni değişiklikler yanısıra ram hafızasında ilgili onarımlar ve şarj süresi ve stabilite ile  ilgili sorunlar giderilmiştir. Bu sürüm Türkiye için üretilmiş Türkçe romdur.

Not: Burada anlatılanlar herkes’e göre anlatışmamış olup sadece orta ve üst düzeyindeki android kullanıcıları içindir. Lütfen okumadan uygulamaya geçmeyiniz. Bu işlemler sonrasında cihazınız bozulabilir, hasar görebilir, sorumluluk tamamen kullanıcıya (size) aittir.

Dikkat:

 • Burada anlatılanlar Galaxy Note II N7100 cihaz içindir. Başka cihazda denemeyiniz aksi halde cihaz hasar görebilir.
 • Burada anlatılanlar daha önce denenmiş ve olumlu sonuç vermiştir. Sizden kaynaklanan sorunlar yüzünden 100 de 100 (% 100) çalışacağına dair bir garantisi yoktur.
 • Bu işlemlerden sonra cihazınızdaki rehber, galeri, mesajar ve uygulamalar silinebilir, yedeklerinizi almayı unutmayınız.

Gereksinimler:

 • Öncelikle Driverleri buradan indirip kurun.
 • Rom dosyasını buradan indiriniz.
 • Odin dosyasını buradan indirin. Odin hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • Yabancı kaynak için tıklayınız.
odin3

Adımlar:

 1. Driveri kurduktan sonra cihazı downloading modunda açın (Ses kısma + Power + Home orta tuş >> Downloading çıktıktan sonra Ses yükseltme tuşuna basarak downloading’e geçecektir.)
 2. Cihazı USB ile bilgisayar’a bağlayın. Driverleri kurmuşsanız direk yukarıdaki resimdeki gibi added!! yazacaktır. Lakin yazmaz ise driverleri kontrol ediniz.
 3. Yukarıdaki resimdeki gibi PDA kısmına .tar uzantılı indirmiş olduğunuz rom’u seçiniz, Auto reboot ve f.tme reboot işaretli olacaktır. Daha sonra added!! demiş ise START diyerek rom yüklemeye başlayınız.
 4. Kurulum bittikten sonra cihaz kapanıp açılacaktır. Cihazı hemen kaptın ve cihazı recovery modda açın.  (Ses yükseltme + Home + Power  tuş komb. kullanarak giriniz.)
 5. Recovery modunda wipe data factory ve wipe cache factory işlemlerini yapın ve cihazı reboot system ow seçenneği ile yeniden başlatın.
 6. Yeni sürümünüz hayırlı olsun 😉

 

 

Bir önceki yazımız olan [ROM] Samsung Galaxy S i9000 Cyanogenmod CM10.1 Android 4.2.1 Jelly Bean Rom Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde cyanogenmod cm10.1 i9000, galaxy s cyanogenmod cm 10.1 android 4.2.1 rom ve galaxy s güncelleme işlemi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Galaxy J5 2015 Root ve Recovery İşlemi Nasıl Yapılır ? SM-J500FN, SM-J500F, SM-J500H, SM-J500Y, SM-J500M

Galaxy J5 [2015] Root işlemi nasıl yapılır ? Eğer sizde J5 akıllı telefonunuzu rootlamak isterseniz …

2 Yorumlar

 1. 4.1.1 den 4.4.2 e gecen not gt-n7100 telefonum sebekesi gitti ağda kayıtlı degil yazısı cıkıyor efs diye bir dosya varmış sonradan öğrendim silinmiş sanırım nasıl düzeltebilirim bu durumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir