LG G3 D855 CM14 Android 7.1.1 Rom LineageOs

LG G3 D855 cihazınız için Lineage Os tarafından geliştirilmiş Android 7.1.1 sürümüne sahip Nought sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz, bu romda neler var? Bu rom sayesinde cihazınızın hemen hemen istediğiniz her tarafını kendinize göre özelleştirebilirsiniz, aynı zamanda bu rom şuan nexus cihazlarında kullanılan google sürümüne sahiptir, eğer ki root yetkisini daha geniş bir alanda kullanmak istiyorsanız artık bismillah deyip başlayabilirsiniz, çünkü bu sürüm sabırsızlık uyandırır, lütfen sayfada yazılı olan tüm bilgileri okuyunuz, aksi halde sorumluluk kabul etmiyoruz.

Not: Cihazınızda oluşabilecek sorunlardan androidcim.com olarak sorumlu değiliz, buradaki makale üst ve orta düzey android geliştiricileri için hazırlanmıştır, yazının devamını buna binaen okuyup kurulumu uygulayıp / uygulamamak size kalmış.

Dikkat:

 • LG G3 D855 akıllı telefon,
 • Yedeklerinizi alın!  100 % silinir, (Eğer sizin için önemli bilgiler içeriyorsa kesinlikle yedeğinizi almanızı öneriyoruz, yok ben almıyorum silinmez demeyin biz size garantili bir şekilde silineceğini söylüyoruz, karar sizin :))
 • Cihazınız yanlış bir işlemde mefta olabilir 🙂 (Yanlış bir işlem yapmaktan korkuyorsanız lütfen bu makaleye devam etmeyin, makaleye devam etmeniz ve daha sonrasında cihazınızda olan sorunlardan dolayı şimdiden tüm sorumluluğu kabul etmiş bulunuyorsunuz.)

Gereksinimler:

 • Lineage Os 7.1.1 dosyasını BURADAN indiriniz,
 • Gapps dosyasını BURADAN indiriniz,
 • Yabancı kaynaktan güncellemeleri kontrol etmek için tıklayın…

Adımlar:

 1. İndirmiş olduğunuz ROM ve GAPPS dosyalarını hafızaya kopyalayın,
 2. Cihazı Recovery modunda açın
 3. İlk olarak “wipe data factory ve wipe cache factory” işlemini yapıp eski romdan kalan dosyaları silin,
 4. Daha sonra “Format System” diyip sistem dosyalarını silin,
 5. “İnstall from sdcard” seçeneği ile önce ROM dosyasını seçip yükleyin, daha sonra aynı işlemi GAPPS dosyası için yapın.
 6. “Reboot System” diyip yeniden başlatın. Artık güle güle kullanacağınız Cyanogenmod CM13 sürümünün açılmasını bekleyin.

LG G3 D855; Lineage Os Android 7 Rom artık sürümünü yabancı kaynaktan son çıkan nightly sürümünü indirip daha yeni yep yeni bir özellikler ile kullanabilirsiniz, Android’in her geçen gün çıkan sürümlerini sizlere duyurmaktan kıvanç duyuyoruz, destekleriniz için teşekkür ederiz. 🙂

Bir önceki yazımız olan LG G2 D802; Android 7.1.1 Rom Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde android 7, lg g2 android 7.1.1 ve lg g2 android nougat hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir