ios 12'den kayıpsız ios 11'e dönüş

IOS 12 Beta’dan Kayıpsız IOS 11.4’e Dönüş (Downgrade)

ios 12 beta’dan kayıpsız ios 11.4’e geçmek için aşağıdaki işlemeleri yaparak kaybınız ve uygulamalarınız gitmeden geçebileceksiniz. Eğer ios 12 beta sürümünü denediniz ve istediğiniz verimi alamadıysanız geri eski kararlı sürüme geçmek en mantıklısı.

Daha önce hazırlamış olduğumuz ios 11’den 10 sürümüne geçmek ile aynı işlemleri yapacaksınız.

ios 12’den kayıpsız ios 11’e dönüş

IOS Sürüm Düşürme Programı

ios sürüm düşürme programı resmi olarak Apple’nin yayınladığı İtunes uygulamasıdır, ancak bu uygulama ile sürümü düşürebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki eğer siz düşürmek istediğimiz sürüm imzasız ise kesinlikle onun geri dönüşü mümkün değil o yüzden ilk olarak ipsw.me adresinden kontrol edin. Daha sonra imzalı bir sürüme geri dönüş sağlayabilirsiniz.

IOS 11 Beta Yükleme

ios 11 beta yükleme işlemlerini yapmak için artık çok geç şu an sadece ios 12 beta sürümü var onu da yüklemek için buradaki linke tıklayarak yapabilirsiniz.

IOS Beta Programından Çıkma

ios beta programından çıkmak için telefonunuzdan ayarlar kısmına girin ve ardından genel kısmına tıklayın ve ardından profiller kısmından beta profilini silin. Ancak bu şekilde tamamen betadan kurtulamazsınız. Betadan çıkmak için aşağıdaki adımları izleyin.

IOS 12 Beta’dan IOS 11 Sürümüne Kayıpsız Dönmek

  • ilk olarak ios cihazınızın modeline göre imzalı ios 11 sürümünü ipsw.me adresinden indirin ve bilgisayarınıza da itunes uygulamasını kurun.
  • Cihazı kapatıp Recovery moduna alın (Cihaz açıkken cihazı bilgisayara bağlayın ve ardından eliniz yaklaşık 10 ile 15 saniye arasında Orta tuş ve açma kapama tuşuna basılı kalsın. Daha sonra telefon resetlenecek ve Apple simgesini gördüğünüz gibi elinizi sadece açma kapama tuşundan çekin bir süre daha orta tuşta eliniz kalacak ve recovery modu açılacak.)
  • Şimdi itunes uygulamasında güncelle kısmına eğer windows kullanıyorsanız shift tuşuna basılı tutarak tıklamak ve indirmiş olduğunuz ipsw dosyasını seçerek başlayın.
  • Şimdi arkanıza yaslanın ve yüklemeyi bekleyin.
  • Yaklaşık 15 dk sonra kullanıma hazır.

Bir önceki yazımız olan Samsung güncelleme işlemi nasıl yapılır başlıklı makalemizde j2 güncelleme, j5 güncelleme ve j7 güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir