iOS 12 Beta sürümü nasıl yüklenir ? Yenilikler neler ?

İos 12 beta sürümü dün itibariyle duyuruldu ve bugün de ilk ios 12 beta 1 sürümünü duyurdu. Ancak siz beta üzerinden güncelleme yapınca ios 11.4.1 beta olarak çıkmakta. Bu yazımızda ios 12’de ne gibi değişikliklerin olduğu ve ios12 ilk beta sürümünün nasıl yüklendiğini en önemlisi hangi telefonlara bu güncellemenin geleceğini anlatacağım.

İos 12 beta sürümünde neler var ?

Apple firmasının ios 12 sürümünü sizler için araştırdım, ios 12 sürümünde Apple’nin dediği bir kaç değişiklik var. Örneğin artık uygulamlar daha hızlı açılacağını iddia ediyorlar. Artık tıkladığınız apple uygulamaları ve ya ikinci parti uygulamalar öncekine göre %20 daha hızlı açılacağı iddia ediliyor. Biz beta sürümünde denedik ancak sürüm deneme olduğu için çok bir fark göremedik, hatta beta olduğu için daha yavaştı bile diyebiliriz.

Aynı zamanda hızın iki katına çıkacağını dile getiriyorlar, isteyen pi seçeneklerinden hızını da kendisi ayarlayabilecek. Şarj sürenizin daha uzun gitmesi için bu ayar işinize yarayabilir anacak bu defa CPU hızı düşecek ve telefondan belki de zevk almayacaksınız. Ancak bu durum kötü değil dağda bayırda çok işe yarayacaktır.

Bir iki de Emoji ve duvar kağıdında yeniliğe gitmektedir. Unutmadan şunu da belirtmekte fayda var İOS 11.4’de mesajların artık İcloud’da saklandığı haberini duymuşsunuzdur bu sürümde de aynı şekilde devam etmekte. Birde sanal gerçeklik ile ilgili Apple kendini her geçen gün geliştirmekte ve bizlere deneyimler sunmaktadır.

Siri’de yine bir kaç değişiklik yapılmış ve siri üzerinden konuşarak bazı uygulamaların açılmasına olanak sağlanmış. Türkçe olarak test ettik işe yarıyor.

Ekran süresi ve cihazı belirli arlıklarda kapatıp açma moduda eklenmiş durumda. Sanırım bu özelliği çok az kişi kullanacak çünkü artık mobil cihazlar bizim 24 saatimizi meşgul eden araçlar haline gelmiş durumda. Ancak bu da yeni bir özellik bunu da sizlere duyurmak istedim. Şimdi bakalım bu beta sürümü nasıl yüklenecek ?

ios 12 hangi iphone modellerine yüklenebilecek ?

Apple firması ios 12‘yi ios 11 için yayımladığı listedeki yani iphone 5s ve üstü cihazlar için yüklenebileceğini belirtti. Bunu yapmalarının sebebi ios 11’de yedikleri gol ile alakalı, kullanıcıları keriz yerine koyup telefonlarını bilinçli yavaşlattılar. Kendilerini tepe takla ettiler ve yine ayağa kalkmak ve kullanıcıları önemsediklerini göstermek adına ios 12 şu an en düşük olan iphone 5s için yüklenebilir olacak. Bu beta sürümünü de iphone 5s ve üstü cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

ios 12 beta sürümünü yüklemenin zararı var mıdır ?

İos 12 beta sürümünü şimdi yüklemenizi önermem çünkü test olduğu için bazen kasma ve donma olacaktır, belki de olmayacak ama bu durumu daha önceki ios’un test sürümlerinde gördük aynı şeyleri yaşamanızı istemem. Bazı uygulamarda saçma sapan hareketler de yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden sadece ben test etmek istiyorum diyorsanız yükleyip deneyebilirsiniz, eğer vaz geçer eski stabil sürüme hiçbir dosyanızı kaybetmeden geçmek isterseniz bu yazımızı okumanızda fayda var.

ios 12 beta sürümü yükleme işlemi

  1. Bu web sayfasını telefonunuzdan Safari web tarayıcıile açınız.
  2. ios 12 beta sürümünü buradan indiriniz.
  3. 2. adımda tıkladığınız gibi sizi yükleme götürecek şifrenizi girerek yükleyin.
  4. Cihazı yeniden başlatın ve ayarlar kısmından güncelleye basın.
  5. Güncelleme içi İos 12 beta sürümünü güncelleyerek yüklemiş olacaksınız.

Takıldığınız veya yüklemeden önce kafanıza takılan bir durum olursa biz buradayız, yorum atın dönelim.

Bir önceki yazımız olan Samsung güncelleme işlemi nasıl yapılır başlıklı makalemizde j2 güncelleme, j5 güncelleme ve j7 güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir