HTC One X mi? Samsung Galaxy Nexus mu? [Karşılaştırma]

Bildiğiniz gibi HTC ve Samsung şirketleri ayrı yeni One X ve Nexus adında cihazlarını piyasaya sürdüler. Bizde sizin için bu iki cihaz için inceleme ve karşılaştırma düzenledik umarım memnun kalırsınız.

Şimdi HTC One X’in de Galaxy Nexus’un da SD-Card (hafıza kartı) girişi bulunmamaktadır. Ama Ona X Nexus’a göre daha avantajlı bir yanı 32 GB hafızaya sahip oysa Nexus 16GB bu durumda One X bir adım öne geçsede her iki cihaz da İce Cream Sandwich (İCS) Rom ile kullanılıyor. Ekran çözünürlükleri de aynı! 4.7 İnç

Galaxy Nexus 1280×720 çözünürlükte 4.7 inç Super AMOLED ekrana sahipken One X 1280×720 çözünürlükte 4.7 inçlik Super LCD 2 ekran bulunduruyor. 720 piksel genişliğinde olması yine yenmek için güzzel Ama benzerlikler olmasına rağmen, bu çok açık bir farktır Nexus için.

Gördüğünüz gibi resimdede Super Amoled farkı her zaman önde duruyor. One X Super LCD 2 olmasına rağmen canlılık daha çok Nexusta.

İşlemci açısından ise HTC One X çok ama çok büyük bir farkla önde çünkü One X 1.5 Ghz + çekirdek işlemciye sahipken Nexus 1.2 Ghz Çift çekirdek işlemci ile donatılmış. Bu da demek oluyor ki HTC daha hızlı ve daha seri olduğunu görebiliyoruz.

Nexus ‘un arayüzü orjinal İce Cream Sandwich ‘in touchwizi ve güzel kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Ama meşur HTC Sense sürümlerine alışan HTC kullanıcıları için kullanışlı durmuyor. O yüzden yine HTC bir adım öne geçiyor ve Sense arayüzü ile daha kullanışlı ve daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

İşte kullanıcıların en çok istedikleri ve en büyük özellik belkide kamera o yüzden kamera için ise her ikiside HD video çekim özelliklerine sahip ama Nexus sönük kalıyor çünkü 720p video çekiyor ve 5Mp kameraya sahip! Oysa One X 8 Mp kamera ile FULL HD 1080p video çekim özelliğine sahiptir.

One x ile çekilmiş resimler                                                                      Nexus ile çekilmiş resimler

Batarya ömrü konusunda HTC One X daha üstün olduğunu gördük ve Nexus tatlı bir biçimde üretilmiş olsa da düzenleme gelmezse kimse arada kalmadan direk One X alacaktır. Bu da google ‘un da hoşuna gitmeyecek bir durum olacaktır.

HTC’nin başka bir avantajı ise HTCDEV’den bootloader kilidini kaldırıp resmi olmayan romların kullanılmasını sağlamak içindir. Bu güzel bir şey ama Nexus için romlar gelince HTC’yi sollayacaktır.

Sizce kim kazanır?

HTC Ekran konusu dışında gayet tatmin edici olduğunu söyledik Nexus özellik olarak düşük kalıyor ama ekran olarak Super Amoled olduğu için karar size kalmış!

Htc One X özellikleri için tıklayınız.

Samsung Nexus özellikleri için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Download Mi Flash Pro (all versions)

Ev > Araçlar > Mi Flash Pro'yu İndirin (tüm sürümler) 1 Şubat 2020'de güncellendi Mi …

2 Yorumlar

  1. emre cemeleviş

    İki senedir android kullanıyorum. HTC one X kullanıyorum , nexus ile yanyana geldiği zaman oyuncak gibi kalıyor nexus. romlarda bahsetmişsiniz , bir sürü rom kullandım miui cynogenmod android revulation vb ve hiçbirinde (belgi cyanogen hariç) bazı uygulamaları silinmiş stock seriliği görmedim. htc ile gelen 7 media gibi uygulamaları temizledim 400 mb RAM boşta Tegra 3 ile shadow gun oynarken gps arka plandan ne kadar yolum kaldığını vs söylüyor . Cihaz muhteşem yani , tek rakibi s 3 olabilirdi bence ama görünümü … anında soğudum ondan

    • İyi bakalım Emre güle güle kullanman dileğiyle ama HTC One X’de birkaç yazılımsal sorun çıktı güncelleme gelecekmiş buyrun buradan bakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir