Galaxy s3 mini recovery

[GT-I8190] Galaxy S3 Mini; Recovery Yükleme İşlemi

Samsung [GT-I8190] Recovery uygulamasını yüklemenin 2 nedeni var, biri root superuser doyasını yüklemek ikincisi de custom Rom dosyalarını yüklemek için kullanılır. Ayrıca sistemi ve içindeki tüm data ve dosyaları yedekleyebilirsiniz.

Not: Burada anlatılanlar araştırılıp geliştirilme sonucu elde edilmiş olup tüm yazılanları okumadan lütfen buradaki işlemleri yapmayın, aksi halde cihazınız artık çalışmayabilir. Dikkatli bir şekilde tüm yazılanları okuduktan sonra işlemleri yapabilirsiniz.

Dikkat;

 • Samsung Galaxy S3 Mini (GT-I8190) modeli.
 • Burada anlatılanları doğru şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun yaşarsanız yorum bırakın en kısa zamanda dönelim.
 • Burada anlatılanları uyguladığınız zaman tüm oluşabilecek sorun ve arızaları üstlenmiş olursunuz.
 • Daha önce root, recovery işlemi yapmamışsanız lütfen bilen birine danışın, çünkü burada anlatılanlar üst ve orta düzey kullanıcıları içindir.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızdaki verileriniz silinebilir, o yüzden tüm dosyalarınızı yedeklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Gereksinimler;

Adımlar:

 1. Cihazı kapatın ve usb den de bağlı olmamasına dikkat edin. (Cihazınıza ait driverleri kurmayı unutmayın!)
 2. Odin3-vX.X.exe Odin uygulamanızı çalıştırın. (Auto Reboot ve File-partition kısmı seçili olmayacak)
 3. İndirmiş olduğunuz .tar uzantılı dosyayı PDA tıklayarak seçin (recovery.tar.md5)
 4. Cihazınızı downloading modda açın (VolDown“ses kısma” +Home “orta tuş”+Power“cihazı açma tuşu”) download moda alın.
 5. Cihazı USB ile bilgisayara bağlayın.
 6. Dikkat edin Re-partition seçili olmasın!
 7. Odin de Star diyin ve bitmesini bekleyin.
 8. Android yükleme işareti çıkacak 1 dk sonra cihaz yeniden başlamaz ise, siz USB kablosunu çıkarın ve artık Recovery yüklü!

Artık Galaxy S3 mini cihazınıza istediğiniz rom ve root dosyalarını atıp yükleme işlemini yapabilirsiniz. Recovery girmek için şu (VolUP“ses kısma” +Home “orta tuş”+Power“cihazı açma tuşu”) tuşlara aynı anda basın.

 

Bir önceki yazımız olan Android M Preview 2 [Ön İzleme] Sürümü Yükleme Rehberi başlıklı makalemizde android m 2 ön izleme sürümü, nexus 5 9 6 player için rom yükleme ve nexus 5 android m 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir