Google Nexus 5’e ait 7 dakikalık video yayınlandı

14 Ekim’de tanıtılması beklenen ’e ait bir video yayınlandı.Erken mühendislik örneği bir ’in göründüğü video, daha önce sızdırılan pek çok görüntüsünü de doğrulamış oluyor. 4.97-inç büyüklüğünde ve Full HD IPS ekran ile gelecek olan yeni nesil telefon, Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak ve Adreno 330 grafik birimin kullanacak. 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği ile gelmesi, microSD kart kullanımına ise olanak tanımaması beklenen yeni telefon, aynı zamanda muhtemelen optik görüntü sabitleme yeteneğine sahip kamerayı da bünyesinde barındıracak.

     3000mAh pil ile bizleri selamlayacak olan Nexus 5, 4.4’ün getirdiği yeniliklerin yansıması olarak yazılım tarafında yepyeni bir arama ekranı, baştan ele alınan mesajlaşma uygulaması, yeniden dizayn edilen ana ekran ikonları, yeni açılış animasyonu, temel uygulamaların çoğunda geliştirmeler, Wallet/Payment mobil ödeme sisteminin işletim sistemine dahil edilmesi, eklenen yazıcı özelliği sayesinde mobil cihazlar ile yazıcı üzerinden çıktı alabilme ve dosya indirme yöneticisinin güncellenmesi gibi irili-ufaklı çok sayıda güncelleme kullanıma sunulmuş olacak.
Android 4.4 ve Google Nexus 5 için tüm veriler 14 Ekim tarihini (yani yarın) lansman günü olarak işaret ediyor. Gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Alıntı:Donanımhaber

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Dikkatini çekebilir

Nexus 5; Android 7.1.1 Google Pixel Rom Yükleme İşlemi

Nexus 5 cihazı için geliştiriciler boş durmuyor, hem Nexus 5‘ten sonra çıkan birçok akıllı telefonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir