Google Nexus 4 (LG Nexus 4); Geniş Bilgi, İnceleme, Detaylı Anlatım

resmen LG ile birlikte geliştirdikleri yeni ’ü duyurdu. Yeni de ne gibi değişiklikler var biz yaancı kaynaklardan detaylı olarak okuduk öğrendik ve siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik. Daha önce Apple şirketinin de yaptığı gibi iphone 4’ü apple çalışanlarından biri barda unutuyor ve daha sonra internet’e görüntüleri sızıyordu. Googlede bu defa aynısı yaptı yaaklaşık 1 hafta önce böyle bir durum sözkonusu idi ama daha geçen gün duyurduğunu söyledi.[ads]

Lg ile donatılmış bu Nexus’un özellikleri çok iyi olmalıki ’in son sürümü olan 4.2 jelly bean’i kasmadan çalıştırsın. Güçlü bir İşlemci ve GPU ile geliyor. 4.2 ile hızlı resim paylaşma vs gibi özellikleri saymıştık detaylar burada.

Her zamanki gibi Nexus cihazda ya 8GB hafıza yada 16GB hafıza ile gelmektedir. Yine microSD kart desteği yoktur. Fiyat konusunda da henüz bir bilgi yoktur.

Nexus 4 Örnekleri

Donanım

Donanım olarak Lg Optimus G modeli ile aynı olup bu biraz komiktir. Google LG ile çıkaracağını bildirmişti. Genel olarak Quad-core 1.5 GHz Krait işlemci, 2gb , 8Mp yada 13MP kamera ve android 4.2 jelly bean.

Nexus 4 Ekran

bir önceki nexus cihazdan biraz daha güçlendirilmiş. Samsung’a göre ekran çözünürlüğü  Optimus G ile aynı olan 768×1280 çözünürlükte aynı 4.7-inç IPS ekran kullanıyor. Biliyorsunuzki LG İPS ekran kullanıyor ve kendini bu ekran modelinde kanıtlamıştır. Güneşten etkilenmez oldukça net ve temizdir. Samsung Nexus ‘a göre biraz daha soluk kalsada ekran çözünürlüğü olarak LG ön plandadır.[ads]

Nexus 4’ün ekranı Gorilla Glass 2 ile desteklenmiş çizilmez ve kenarları oval şeklinde resimdeki gibi kavisli cam ve ön tarafta 1.3mp kamera köşede bulunuyor. Kulaklık çıkışı yine üstte köşede bulunuyor. Samsung Nexusdaki gibi bildirim ışığı var.

Flaşlı 8MP kamerası bulunuyor. Optimus G’deki gibi kamera çok içte duruyor bu can sıkıcı olabilir ama yanındaki flaş ile muhteşem bir görüntü sağlıyor. Full HD video çekme özelliğide barındırıyor.

Hoperlörü küçük ve alt köşede yine optimus g de olduğu gibi ama sesi fena değil. Akıllı hoperlörler barındırıyor. 🙂

Herkes nexus’un sesinden rahatsız olsada bu yeni nexus 4 de sorun biraz daha aşılmış gibi görünüyor.

Google Nexus 4 by LG.Google Nexus 4 by LG.

Resimlerle destekledik çünkü herkes merak etmiştir bu telefonun tüm yüzünü.

LG Optimus g ile aynı olan bu cihaz kötü değil gerek ekranı olsun gerekse özellikleri hiçte fena değil. 4 çekirdek işlemci ve 8mp kamera 8gb/19gb hafıza.

3.5 jack girişi.

Alt çerçevenin bir mikrofon ve mikro-USB bağlantı noktası var. Ayrıca maruz vidalar bir çift var – bunları kaldırmak ve dahili pili almak mümkün olsa da sadece Optimus G. (. Hey, biz onların yakın akrabaları olduğunu söyledi) gibi, o “hizmete” yerde değil aynı yakınındaki “çıkarılabilir.” Sen sinek pilleri takas ve garantiler için sıfır bakımından tinkering tip değilseniz, sadece bu vidaları bile var unuttum olmayacaktır.[ads]

Ve şimdi gerçekten harika bir parçası: Nexus 4 geri. Oh, o geri. Bu biz Optimus G enkarne bakarak biliyorduk bu özellikleri başka biridir. Sadece dünya çapında kuzeni olduğu gibi, Nexus 4 tepeden tırnağa “Kristal Yansıtıcı Süreci” vardır. Neredeyse hologram var ve bir 3-D doku yanılsama ekler gerçekten harika bir tasarım özelliği için LG adı. Ama sert, camsı materyal çeşit (biz aslında hala LG cam demeyi reddediyor neden biliyor, ama ne olursa olsun yok) kapsadığı ve beyin parmaklarınızı aslında sadece düzgünlüğü orada birşeyler hissetmeye nerede beklediği var.

Burada bizim resimleri (özellikle yukarıda ve geri bu yorumu başında) bir kaç Kristal Yansıtıcı Süreç tasarımı overemphasize dikkat etmek önemlidir. O bütün gün yüzünüzde parlayan değil. Ele bling kötü 70’lerin gibi görünmüyor. Bu çok daha hoş. Sadece doğru açıyla telefon bakmak sürece Ve, tasarımı tamamen sessiz its – sen bunu hiç fark edemeyebilirsiniz.

Detaylar için buradan yabancı kaynağa bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android Majel başlıklı makalemizde android 4, android asistan majel ve android majel hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir