Galaxy Tab 7.0 Plus P6210; Clockworkmod Recovery Yükleme İşlemi

Samsung firmasının Galaxy Tab 7.0 ” Plus P6210 kostüm rom yüklemek için gerekli yardımcı recovery programı. Clockworkmod Recovery işlemi sonrası cihaz garanti dışı kalacak olup yeni uygulamar yükleyebilme durumu yada farklı kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ROM dosyasını da yükleyebilme işlemlerini görür. Clockworkmod Cyanogenmod.com tarafından geliştirilmiş olup kostüm romları yüklemenize yarar.

Not: Aşağıdaki işlemleri uygulamanız durumunda oluşabilecek sorunlardan biz ve yazar olarak sorumlu değiliz. Sorumluluk kullanıcıya aittir. Cihaz garanti dışı kalacaktır.

Dikkat:

 • Bu makalede anlatılanlar Samsung Galaxy TAB 7.0 Plus P6210 akıllı tableti içindir.
 • Bu makalede anlatılanlar eğitim ve öğretim amaçlıdır % 100 düzgün ve kararlı çalışacağına dair herhangi bir garanti söz konusu değildir.
 • Bu makalede anlatılanları uyguladıktan sonra cihazınız bozulabilir riski göz önünde bulundurmaya önem gösteriniz. Tüm yazılan yazıları okuyup anlayın daha sonra uygulamaya geçin.
 • Buradaki işlemleri yapmadan önce gerekli tüm yedeklerinizi alınız.

Gereksinimler:

Yükleme adımları:

 1. Cihazınızı kapatın.
 2. Cihazı BOOT modunda açın. (Power tuşu ile ses kısma tuşuna basılı tutun. Cihaz açılınca hemen power’i bırakıp 5-10sn sesi kısaltma tuşuna basılı tutun. Cihaz Boot modunda açılacaktır.)
 3. Cihazı USB ile bilgisayarınıza bağlayın.
 4. İndirmiş olduğunuz p6210-clockworkmod-6.0.1.0.img dosyasını bilgisayarım > C: diskinde klasör oluşturun. Oluşturduğunuz klasörün adı androidcim olsun ve o klasöre .img dosyasını atın.
 5. Başlat > Çalıştır > CMD yazarak yönetici olarak çalıştırınız ve cmd sayfasında cd c: yapın daha sonra cd androidcim yapın.
 6. heimdall flash –recovery p6210-clockworkmod-6.0.1.0.img kodu alıp enterleyin.
 7. Flash işlemi bittikten sonra cihazınızda cwm kurulu olacaktır.
 8. CWM menüsünde girmek için cihazınızı kapatın ve power ile ses yükseltme tuşunu kullanarak açabilirsiniz. Saygılar…

Bir önceki yazımız olan Fake iPhone 5 Launcher başlıklı makalemizde , market ve Tema hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir