Galaxy S7; Android 7.1.2 CM LineageOs Rom Yükleme İşlemi

’nizin görüntüsü ve samsung yazılımlarından sıkıldıysanız ve artık değiştirmenin zamanı geldi diyorsanız, LineageOs tarafından geliştirilen Android 7.1.2 sürümünü sizlerin beğenisine sunuyoruz. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu sürümde samsung’a ait olan bazı uygulamalar çalışmayabilir, bu sürümde şunu göz önünde tutmanız gerekir “ben bu sürümü sırf nexus görünümünde daha hızlı ve katıksız kullanmak için yükleyeceğim” demen lazım.

Cihaz hemen hemen her gün güncellenecektir, çünkü nighly sürüm olduğu için sürekli yeni bir şeyler deniyor geliştiriciler, yeni eklentiler yeni ayarlar yapıyorlar, sürekli güncellemenizi öneririm. Ama stabiliteyi yakalarsanız daha yüklemeyin. 🙂

Not: Cihazda oluşabilecek hatalardan biz sorunlu değiliz, o yüzden aşağıdaki adımları dikkatlice birkaç defa okuduktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda daha önceden recovery işlemlerini yapmış olmanız gerekmektedir, eğer zaman olursa sizler için nasıl root ve recovery yapılıyor bununlada ilgili bir makale hazırlıyor olacağım.

Dikkat:

  • Samsung Galaxy S7 (internal) cihazı için farklı operatör ve ülkeler için üretilen s7’lerde denemeyin bozulur.
  • Tüm uygulama verilerini ve kişisel dosyalarınızı yedekleyin yüzde yüz gider.
  • Dikkatli bir şekilde oku ve yavaş yavaş uygulamaya geç ancak sorun yaşarsan yorum yapmaktan çekinme yaz cevap veririm.
  • Cihaz kesinlikle RECOVERY işlemi görmüş olması gerekir.

Gereksinimler:

Yükleme adımları:

  1. İndirmiş olduğunuz Rom ve Gapps dosyasını hafızaya kopyalayınız.
  2. Cihazı kapatınız ve recovery modunda açınız,
  3. Sırasıyla önce eski romdan kalan kalıntıları siliniz “Wipe data cache, Wipe data factory”
  4. Daha sonra “İnstall from sdcard” seçeneği ile önce Rom daha sonra Gapps dosyasını yükleyin.
  5. Cihazı yeniden başlatın.

Herhangi bir sorun yaşarsanız hemen aşağıda yorum kısmına yorumunuzu adım adım yazın size adım adım yaklaşalım 🙂

Bir önceki yazımız olan Galaxy W i8150 Android 6 ROM Yükleme İşlemi başlıklı makalemizde galaxy w cm13, galaxy wonder cm13 ve i8150 cm13 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir