CyanogenMod Installer’ı Denedik

Kısa bir süre önce şirket haline gelen CyanogenMod yakında Google Play Store’de kolay yükleme uygulamasını yayınlayacağını önceki yazımızda söz etmiştik. Program şimdi mağazada olmasa Betasını kullanmaya olanak veriyor.

Cebinize CyanogenMod’u yüklemek için CM Installer‘ı kullanmayacaksanız, önce boot kilidini kaldırmanız, cebinizi root’lamanız, bir custom recovery kurmanız ve doğru ROM sürümünü cebinize yüklemeniz gerekiyor. CM Installer ise bu süreci son derece basit bir hale getiriyor.

CM Installer, iki araca sahip: Android uygulaması, size USB hata ayıklama ayarını nasıl etkinleştireceğinizi gösteriyor. Akıllı cebinizdeki hazırlıkları tamamladıktan sonra onu PC’nize bağlayıp CM Installer’ı PC’nizde çalıştırıyorsunuz. PC’de çalıştırdığınız CM Installer, cebinizin desteklenip desteklenmediğini denetliyor ve ardından gerekli dosyaları ağ üzerinden indiriyor (ROM, recovery ve sistem uygulamaları). İndirme tamamlandıktan sonra Install‘a tıklamanız yeterli oluyor.

İşlemin geri kalanı, bootloader modunda otomatik olarak gerçekleşiyor. Ancak cebinizdeki tüm verilerin silineceğini hatırlatalım, CM Installer herhangi bir yedekleme çözümü sunmuyor.

CM Installer sayesinde sadece birkaç tıklamada cebinize CyanogenMod’u kurabiliyorsunuz. İşlemlerin basitliği bizi de şaşırttı. CM Installer, CyanogenMod’u Android’i kurcalamaya yeni başlayanlar için harika bir araç olacak gibi görünüyor.

CM Installer henüz kapalı beta aşamasında olduğundan herkese sunulmuyor. Final sürümün ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor. Şu an desteklenen cihazlar arasında Google Nexus’lar, Galaxy S2 ve S3 var. CM Installer’ı denemek isterseniz, Google+’taki CyanogenMod Installer Beta topluluğuna katılma başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

CyanogenMod kapatıldığı için artık yolunu Lineage OS adıyla devam ettiriyor. Dolayısıyla bu installer uygulaması artık devre dışı kalmıştır. Dilerseniz Lineage OS hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yukarıdaki linke tıklayıp resmi sitesine gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Download Huawei Smartphone Multi-Download Software

Ev > Araçlar > Huawei Smartphone Çoklu İndirme Yazılımını İndirin 1 Şubat 2020'de güncellendi Huawei …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir