Blackberry Satıldı…

BlackBerry’den yapılan yazılı açıklamada, liderliğini Fairfax Financial Holding’in yaptığı bir konsorsiyumun 4.7 milyar dolarlık teklifinin kabul edildiği ve şirketin tüm hisselerinin bu konsorsiyuma devredildiği bildirildi. Satışa ilişkin Toronto Borsası’na da gerekli bildirimlerin yapıldığı kaydedildi.

Mike Lazaridis tarafından 1999 yılında kurulan ve farklı özellikleri nedeniyle cep telefonu piyasasında bir dönem adından bahsettiren BlackBerry, mali krizi aşabilmek için en son 4500 çalışanını işten çıkaracağını açıklamıştı.
[ads]

Toronto merkezli Fairfax Financial Holdings’in BlackBerry’yi 4.7 milyar dolar karşılığında satın aldığı resmî olarak duruldu. Anlaşma şu anda prensipte gerçekleştirilmiş durumda ve Fairfax istediği an anlaşmadan çekilebilme hakkına sahip. Bu arada Fairfax’ın hali hazırda BlackBerry’nin yüzde 10 hissesine sahip olduğunu da belirtmek gerek.

Satış sürecinde şirket hissedarlara ise hisse başı 9 dolarlık ücret ödemeyi kabul etmiş durumda. Artık özel hale gelecek mobil üreticinin satış işlemlerinin ise 4 Kasım’da bitirilmesi bekleniyor. Böylece bir süredir şirketi satmak üzere yoğun bir arayış içerisinde olan BlackBerry konsorsiyumu istediğini elde etmiş gibi gözüküyor. Bakalım satış işleminden sonra şirket tekrar yükselme başarısı gösterebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan [Android 4.4 KitKat'ın] ekran görüntüleri sızdırıldı... başlıklı makalemizde 4.4 KitKat download, 4.4 KitKat ve 4.4 KitKat ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir