ASUS Transformer Pad TF300T; Bootloader Unlock İşlemi [Detaylı Anlatım]

adında bir cihazınız var ve siz bu cihaz’a kostüm rom, recovery veya sadece rootlamak istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken ilk işlem Bootloader Unlock (Bootloader Kilidini Kaldırmak) işlemidir. Dikkat etmeniz gereken bir işlemdir ve risklidir. Riski siz göze alıp yapacaksanız devamını okuyun. Cihazınız bu işlemlerden sonra çalışmayadabilir ama dikkatli okur ve öğrendikten sonra işlemleri uygularsanız bu bootloader işleminden sonra isterseniz Rom, root yada recovery işlemlerini yapabilirsiniz.

Dikkat!:

 • Bu kılavuzdaki talimatlar ASUS Trafo Pad, model numarası TF300T ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Başka bir cihaz veya model üzerinde şu talimatları uygulayarak istenmeyen sonuçlar görebilirsiniz.
 • Bu kılavuzdaki bilgiler eğitim ve öğretim amaçlı sunulmaktadır. Bu talimatları, özel ve eşsiz koşullar altında çalışacağına dair bir garantisi yoktur.
 • Dikkatlice yapmazsanız işlemleri cihaz bozlabilir yada çökebilir. Sorun halinde yorum atmanız halinde size en kısa zaman yardımcı olacağımızı bilmenizi isterim. Lakin bozulan cihazlardan biz olarak sorumlu değiliz.
 • Buradaki işlemleri yapmışsanız sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız.

Gereksinimler:

 • İce Cream Sandwich yüklü ASUS Transformer Pad TF300T cihaz.
 • Gerekli Tüm yedeklerinizi(Mesajlar, E-mail, Rehber, Medya dosyaları vs..) almayı unutmayın.

Talimatlar:

 1. Buradan . dosyasını indirin ve ardından akıllı cihazınıza gönderin ve kurulumu yapın.
 2. Eğer kurulmazsa (Ayarlar > Güvenlikte > Bilinmeyen uygulamar) aktif edin.
 3. Kurmuş olduğunuz uygulamayı açın.
 4. Açılan uygulamada Unlock ‘a basın çıkan seçeneklere Allow Agree diyin ve önünüze gelen tüm işlemleri okeyleyin.
 5. Sonuçta cihaz kapanıp açılacak eğer kapanıp açılmazsa siz bu işlemi manuel olarak yapabilirsiniz.
Artık Bootloaderi kırılmış bir cihazınız var hayırlı olsun.

Bir önceki yazımız olan Jelly Bean 4.1 mi İce Cream Sandwich mi hızlı ? [Android Hız Testi] başlıklı makalemizde 4.1, 4.1 jelly bean ve 4.1 mi 4.0 mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Mehmet

Android işletim sistemi, uygulama ve rom geliştiricisi olup, Android sistemli akıllı telefonlar hakkında geniş detaylı bilgiye sahip ve her türlü onarım bakım işlerinden anlayan bir kişi... Blog yazarı ve site kurucusu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir