Android Telefonlar ile Robot Kontrolü

Android cihazınızla uzaktan kumandalı araba, robot veya helikopter mi kontrol etmek istiyorsunuz işte bu olabilecek birşeydir. Siz okurlar için birkaç video eşliğinde makalemizi yazdık. Çoğu teknoloji severlerin ilgisini çekecek ve şaşıracaksınız bu şaka felan değil tamamen gerçek nasıl çalıştığını soracaksanız Bluetooth üzerinden oluyor diyoruz ve başlıyoruz.

Android Robot

İlk olarak size android robotu gösterelim ve bunu iyi bir başlangıç olduğunu söyleyelim? Gerçekten sevimli ve süper bir şey bu adam android robotunu yapmış ve android akıllı telefonu ile kontrol ediyor. Siz aşağıdaki videoyu izleyerek görecek ve şaşıracağınıza eminiz.

[youtube id=”NcFUCWTa2Q8″ width=”600″ height=”350″]

Oyuncak Arabanın Nexsus One ile Kontrolü

Bu adam ise bir oyuncak arabayı bluetooth aracılığı ile Nexus One cihazına bağlamış ve onu telefonu ile kontrol ediyor. Nasıl eğlenceli değil mi ? Bence süper bir şey bu aslında bunu İphone yapsa daha sağlam olur imkanıda var mesela Helikopter uçurabiliyordu. Ama bu adamın videosunu izleyin ve görün!

[youtube id=”sKWMFsT-bts” width=”600″ height=”350″]

MINDSTORMS NXT Android Robot

Bu adam ise kendi hazırladığı ve ismini verdiği bir robot yapmış ve android ile kontrolünü sağlıyor. Oldukça ilginç değilmi çünkü bu cidden imkanlı ve yapılabilecek birşey ki yapılıyor. Android gün geçtikçe ileriye gidiyor kesinlikle bu işletim sistemini devirecek bir işletim sistemi daha gelmeyecek gibi! Bu harika robotu izleyin ve nelerin yapılabileceğine sizde şahit olun.

[youtube id=”bEEVwf6E10M” width=”600″ height=”350″]

Android Plen

Bu küçük robot inanılmaz biraz pahalı ama bu roboton yaptıklarını görünce sizde şaşıracaksınız. Plen Japonyada yapıldı ve android ile kontrol edilmektedir. Özellikle Robotlara özen gösteren Japonya Android işletim sistemini çok seviyor. Bakın insanlar neleri başarıyor bu yapılabilecek birşeydir. Biraz özen göstermeniz ve denemelerde bulunmanız gerekebilir. Tabi siz böyle bir cihaz tak diye yapamazsınız ama bir yerden başlamak gerekir. Sizi videola başbaşa bırakıyoruz.

[youtube id=”fH904yDME0M” width=”600″ height=”350″]

Android Hexapod Robot

İşte android, iphone ile kotrol edilebilecek bir örümcek adıda Hexapod Robot cidden şaşırtıcı. HTC Hero yada bir iPhone ile Bluetooth üzerinden kontroledilebilir olduğunu görüyoruz. Gerçekten profesyonelce hazırlanmış bir robot biz ne kadarda adına örümcek desek bu sadece basit bir Hexapod ama bu ilham verici ve dahasını getirebilecek türden bir robot. İzle ve gör.

[youtube id=”NvEBUd_EqbQ” width=”600″ height=”350″]

Burada görmüş olduğunuz robotlar tamamen insan emeği karşılığında yapılmıştır ve size ilham versin diye paylaştık. Umarım beğendiniz sizinde böyle ilgi çekici android ile kotnrolü olan robotları paylaşmanızı yorum halinde görmek isteriz. Saygılar…

İlginizi Çekebilir

Download Mobo USB Drivers

14 Şubat 2020'de güncellendi Mobo USB Sürücüleri, Mobo Akıllı Telefonunuzu ve Tabletlerinizi Windows Bilgisayara bağlamanıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir