[Android’e Güçlü Rakip] Firefox OS…

Önceki adı Boot to Gecko (B2G) olan Mozilla’nın mobil işletim sistemi Firefox OS, şu an Google’ın Android’i ve Apple’ın iOS’unun hakim olduğu son derece rekabetli olan cep telefonu piyasasında önemli bir yer edinmeyi amaçlıyor.[ads]

Firefox OS’un ne kadar başarılı olacağını şu an kimse bilmiyor, fakat bu yazımızda Firefox OS hakkında bilmeniz gereken en önemli 10 bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

1. Çıkış tarihi: Firefox OS’u kullanan ilk cep telefonlarının Ocak 2014’te piyasaya çıkması bekleniyor.

2. Fiyat: Bu işletim sistemini kullanan ceplerin hesaplı olması amaçlandığından, Firefox OS’u kullanan çok uygun fiyatlı akıllı telefonlar görmeyi bekleyebiliriz.

3.İnternet tabanlı HTML5: Firefox OS, bir HTML5 internet tabanlı tarayıcı. Google’ın Chrome OS’una benzer şekilde tüm özellikler bu tarayıcı aracılığıyla kullanılıyor.

4. “Android’den daha iyi”: Telefonica Başkanı Matthew Key‘e göre hesaplı telefonlardaFirefox OS, Android’e göre daha iyi bir deneyim sunacak.

5. Uygulamalar kolay port edilecek: Yapımcılar HTML5 uygulamalarını rahatlıkla Firefox OS’a port edebilecekler.

6. Tümleşik sosyal ağ: Facebook ve Twitter, Firefox OS’un içine yerleşmiş olarak gelecek.

7. Tam Google Haritaları: Firefox OS’un HTML5 tabanı sayesinde, Google Maps uygulamasına tek bir tıklamayla Google Maps’ın bilgisayarda kullanabildiğiniz tam halini kullanabileceksiniz..

8. Firefox OS’u kullanacak tüm cepler Qualcomm işlemcileri destekleyecek.

9. Görmüş olduğumuz Firefox OS demosu, iPhone’umusu bir ana ekrana sahip olsa da, Mozilla widget’lerin kullanımını ihtimal dışı bırakmıyor.

10. Basit, hızlı ve efektif: Firefox OS’un bize sunduğu, 600MHZ işlemcili hesaplı cep telefonlarında bile çalışabilecek, kullanılması kolay, hızlı ve efektifi bir deneyim sunacak.

[ads]

İlginizi Çekebilir

Download Miyu USB Drivers

12 Şubat 2020'de güncellendi Miyu USB Sürücüleri, Miyu Akıllı Telefonunuzu ve Tabletlerinizi Windows Bilgisayara bağlamanıza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir