Android 4.2 Resmen Duyuruldu Detaylar Burada

İşte karşınızda yeni Android 4.2 Jelly Bean sürümü ve bazı yenilikler. Özet olarak söylemek gerekir ise kamera, gelen uyarılar (mesajlar, epostalar vs.) klavyede çizerek yazı yazmak ve hız konusunda iyileştirmeler yapılmış olup beklediğimize değmeyen sadece jelly bean adı altında bir üst sürüme geçen bir android sürümü.

Basit, Güzel ve Akıl Ötesi

Bir telefonda çoklu oturum açma olayı ve tabletinize başklarınında sınırlı kullanıcı olarak kullanmanızı sağlar.Hatta her oturum için herkese ait arkaplan widget ve oyun uygulama da olabiliyor.

İzlediğiniz Fimleri FULL HD televizyonunuzda izleyin

Geniş ekranlı telefon ve tabletlerde video ve resim gönderme kısa yolları bulunuyor. Aynı anda HDMİ çıkışı ile paylaşabiliyorsunuz.

Daydream

Cihazınızın ekranında keyifli ve yararlı bilgileri barındırır. Cihazınız boşta iken ekran koruyucu nitelikte olup galerideki resimleri sergiler yada özelleştirilebilir bir durum söz konusudur.

 

 

 

 

Genişletilebilir Bildirim Ekranı

Bildirim ekranınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Android bu sürümünde biraz daha özelleştirmeye önem vermiş gibi görünüyor. Çünkü bildirim ekranınızda dilerseniz gelen mesaj’ın hepsini okuyabilir yine aynı alanda cevapla seçeneği ile yazıp gönderebilirsiniz. Yada toplantıdayken biri sizi aradı ve toplantıdan çıkarken bildirim ekranında geri ara seçeneği ile direkt arayabilirsiniz.[ads]

 

Hızlı ve Prüzsüz

Herşey prüzsüz ve ipeksi bir geçiş efektine sahip yukarıdaki video aslında biçok şeyi anlatmaktadır. Daha hızlı ve yönetsel ekran hassaslığı, neredeyse elinizi her attığınızda piksek piksel hızlı bir biçimde oluşturu ama bunu siz göremezsiniz. Bu tıpkı bir ampülün sürekli yanıp sönmesi gibidir. Ampül sürekli yanıp söner ama başka bir frekansta olduğu için gözlerimiz sürekli yanıyor olarak görür.

Fotoğraf ve Videoların Işınlanması

Beam özelliği sayesinde dosyalarınızı kolaylıkla aktarabilirsiniz. Beam özelliğinin çalışma durumu tokuşturarak iki cihazı birbirine dokundurarak dosya aktarma işlemidir. NFC özelliği ise örnek olarak kredikartınızı tanıtıp artık onunla alışveriş yapabilme olanağını sağlar.

 

 

Kamerada ne gibi değişiklikler var?

Panoramanın daha üst bir versiyonu olarak görülmektedir. Daha büyük kareler çekebilmek için Android 4.2 Jelly bean sürümü resmen bir ilke imza atmış bulunuyor. 4 yönde hareket edip daha büyük karede resimler çekmenize yarıyor. Google+ da anında paylaşmanızda cabası, gözlerinize inanamayacaksınız.

 

Jest Typing İle Akıllı Klavye

Android 4.2 sürümünün en göze çarpan bir özelliği ise klavyede çizerek yazmaya çalışmak. Nasıl çalışır size kısaca özetlemek gerekirse yazacağınız şey örneğin “selam” yazısı olsun “s” harfindan başlayarak sırası ile “e”,”l”,”a”,”m” harflerinin üzerinden çizerek geçmek. Sonuç harika aslında siz geçmeyedebilirsiniz bu defa akıllı olan jets typing klavye kendisi sizin selam yazacağını anlıyor ve size hemen seçenek sunuyor bunu mu demek istediniz gibisinden. Bu klavye modeli zaten daha önceden farklı firmalarda çıkarıldı ama Android’in orjinal klavyesine ise bu sürümde terfi etti.

 

Detaları buradan kontroledebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Download QFlash Tool (all versions)

Ev > Araçlar > QFlash Aracını İndirin (tüm sürümler) 1 Şubat 2020'de güncellendi QFlash Aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir